ДА ЛИ ЋЕ РУСИЈА ИНТЕРВЕНИСАТИ У АВГАНИСТАНУ? Талибани надиру, Лавров открио под којим условом ће Москва реаговати
РУСИЈА неће предузимати никакве акције у Авганистану све док се сукоб одвија само на територији те земље, рекао је министар спољних послова Сергеј Лавров на конференцији за новинаре у Москви, пише РИА Новости.
Фото: AP Photo/Sergei Chuzavkov/Јутјуб/Rumoaohepta7
- Чињеница је да су талибани заузели граничне прелазе на граници са Ираном, на граници са Таџикистаном - док се то дешава на територији Авганистана, нећемо предузети никакве друге мере осим што ћемо упорно позивати све стране да наставе политички процес - казао је Лавров.
Он је нагласио да је Русија забринута због свега што се дешава у Авганистану, као и могућег "преливања невоља" на територију руских савезника у централној Азији.
Американци су започели операцију у Авганистану након терористичких напада на Њујорк и Вашингтон 2001. године а сада се повлаче у складу са Споразумом који су потписали са талибанима у Дохи прошле године.
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (1)