ЈАПАН РАЗМАТРА УВОЂЕЊЕ ВАНРЕДНОГ СТАЊА: Токио већ трећи дан заредом пријављује рекордан број заражених короном

Танјнуг

29. 07. 2021. у 14:16

ЈАПАНСКА влада разматра увођење ванредног стања у Осаки, као и у три префектуре у околини Токија, због пораста инфекција корона вируса широм земље.

ЈАПАН РАЗМАТРА УВОЂЕЊЕ ВАНРЕДНОГ СТАЊА: Токио већ трећи дан заредом пријављује рекордан број заражених короном

Фото Танјуг-АП

Јапанска влада разматра увођење ванредног стања у Осаки, као и у три префектуре у околини Токија, због пораста инфекција корона вируса широм земље.

Јапански премијер Јошихиде Суга рекао је да ће влада сутра одлучити хоће ли прогласити регионалне ванредне ситуације као одговор на позиве неких префектура, преноси Ројтерс.

Суга је поновио да не види да Олимпијске игре у Токију доприносе порасту инфекција, захваљујући строгим мерама које се предузимају.

Токио је данас, трећи дан заредом, пријавио рекордан број нових случајева коронавируса, када су у току Олимпијске игре у јапанском главном граду.

Званичници Токија саопштили су данас да је двоје страних олимпијских спортиста тренутно хоспитализовано, а 38 других у самоизолацији у одређеним хотелима у граду.

Гувернерка Јурико Коике позвала је организаторе Игара да се побрину да се не оптерећују токијске болнице.

Она је рекла да је здравствени систем под великим притиском и напоменула да су стручњаци предвиђали да би дневни случајеви у Токију могли да се попну на око 4.500 до средине августа.

- Никада нисмо доживели ширење инфекција ових размера - рекао је новинарима шеф кабинета јапанског премијера Кацунобу Като.

Он је саопштио да су нови случајеви у порасту не само у области Токија, већ и широм земље.

Узнемирени због пораста у инфекција Токију, гувернери три префектуре у близини главног града саопштили су раније да планирају да затраже од премијера да и у њиховим областима прогласи ванредно стање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро