ПОЉСКА ГОМИЛА ВОЈСКУ, ВАШИНГТОН ОПТУЖУЈЕ МИНСК Харис - "Веома смо забринути, пратимо ситуацију на граници"

Танјуг

12. 11. 2021. у 16:00

ВАШИНГТОН је "веома забринут" због ситуације на граници Пољске и Белорусије, изјавила је данас потпредседница САД Камала Харис.

ПОЉСКА ГОМИЛА ВОЈСКУ, ВАШИНГТОН ОПТУЖУЈЕ МИНСК Харис - Веома смо забринути, пратимо ситуацију на граници

Фото Танјуг/АП

- По питању Белорусије и онога што се дешава на граници са Пољском, веома смо забринути због тога и блиско пратимо ситуацију - изјавила је Харисова на конференцији за новинаре у Паризу, а преноси агенција Ројтерс.

- Лукашенков режим спроводи веома забрињавајуће активности. То је нешто о чему сам разговарала са председником Макроном, а очи света и његови лидери посматрају шта се тамо дешава - додала је Харис.

Поручила је да су Француска и САД потврдиле своју посвећеност сарадњи у области борбе против тероризма, посебно у региону Сахела.

- Тамо имамо заједничку бригу која се односи на текуће изазове са којима се земље у Сахелу суочавају. Међу многим приоритетима које делимо је забринутост у вези са тим шта треба да урадимо да бисмо се суочили са потенцијалним насиљем и актуелним насиљем - изјавила је Харис.

БОНУС ВИДЕО: ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (1)

НЕ СА ОНИМА КОЈИ СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ: Шешељ открио шта чека Европу