"СВИ ЛАЖУ!" Путин о енергетској кризи - Намерно компликују ствари

Novosti online

23. 12. 2021. у 12:17

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин на редовној годишњој конференцији за новинаре одговорио је на питања о енергетској кризи.

СВИ ЛАЖУ! Путин о енергетској кризи - Намерно компликују ствари

Foto: Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Путина су новинари подсетили да је „Гаспром“ оптужен за монопол на тржишту, ситуација у Европи је тешка, а цена апсолутно рекордна. Да ли је крив „Гаспром“?

- Наравно да није. То је покушај да се све поново окрене наглавачке. Колега пита шта Запад не разуме. Сви лажу, јер намерно компликују ствари. „Гаспром“ је повећао испоруке за скоро 20 одсто у даље иностранство и у Европу уопште. Ово је по мени једина компанија која се тако понаша. Амерички добављачи су вукли гас на премијум тржишта, у Јужну Америку, Кореју, Јапан. И цене су скочиле - рекао је Путин.

Он је додао да постоји много фактора.

- А неповољно време, дуго пролеће, недовољно пумпање у подземним складиштима, ‘ветрогенератори’ нису радили. Истовремено, локалне власти плаше своје компаније. Настао је дефицит - објаснио је Путин.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

ТРАМП СЕ ХИТНО ОГЛАСИО: Почели су директни преговори