ИЛОН МАСК ЈЕ ПРЕШАО НА СТРАНУ НЕПРИЈАТЕЉА: Рогозин јасно поручује Западу - Космичка сарадња више не постоји!

Новости онлине

03. 03. 2022. у 22:21

МЕЂУНАРОДНА космичка сарадња више не постоји и за то су криве Сједињене Америчке Државе, Велика Британија, Немачка и Француска, изјавио је директор "Роскосмоса" Дмитриј Рогозин руском Првом каналу.

ИЛОН МАСК ЈЕ ПРЕШАО НА СТРАНУ НЕПРИЈАТЕЉА: Рогозин јасно поручује Западу - Космичка сарадња више не постоји!

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Ја сам и специјални представник председника за међународну космичку сарадњу која више не постоји. Потпуни кривац за распад те сарадње, која је трајала деценијама после Хладног рата, су Сједињене Америчке Државе, Велика Британија, Немачка и Француска. Те државе су уништиле оно што је великим трудом стварано - рекао је он.

Рогозин је навео и да је амерички бизнисмен Илон Маск прешао на страну непријатеља испоручивши Украјини апарате за доступ широкопојасном интернету.

- Сада Пентагон и војне институције користе друге апарате, апарате Илона Маска који је прешао на страну непријатеља и испоручио опрему украјинским војницима - рекао је Рогозин.

Раније је вицепремијер и министар дигиталних информација Украјине Михаил Фјодоров замолио Илона Маска да Украјини достави сателитски интернет програм "Старлинк" и доступ сателитском интернету да би, како је навео, "подстакао разумне Русе" да се успротиве својој влади. Након тога је амерички милијардер саопштио да су услуге "Старлинка" сада активне у Украјини.

Масков "Старлинк" пројекат представља амбициозан покушај инсталирања мреже сателита у Земљиној орбити како би интернет био доступан широм света. До сада је "Спејс Икс" у орбиту упутио више од 1.700 "Старлинк" сателита, а према плановима компаније милијардера укупно би требало да их буде преко 40.000.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: МОЛИ СЕ БОГУ И ДРЖИ СЕ РУСИЈЕ - У Подгорици скуп подршке братском народу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (1)

КАД СЕ ПЛОВИ СРЦЕМ, ДРИНА ОСТАЈЕ ЧИСТА: Фондација Mozzart у великој еко-акцији на Дринској регати