ЗАСТРАШУЈУЋЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ИЗ УКРАЈИНЕ: Странце држе као таоце - хиљаде Индијаца заробљено, пуцали у Кинезе!

Новости онлине

04. 03. 2022. у 20:27

РУСКИ амбасадор у УН Василиј Небензја рекао је да националисти у Украјини у више градова на силу задржавају на хиљаде странаца, између осталог из Индије и Кине.

ЗАСТРАШУЈУЋЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ИЗ УКРАЈИНЕ: Странце држе као таоце - хиљаде Индијаца заробљено, пуцали у Кинезе!

Фото: Профимедиа/Илустрација

Према његовим речима, тај број је шокантан.

- У Харкову држе – 3.189 држављана Индије, око 2.700 Вијетнамаца, 202 Кинеза, у Суми – 576 Индијаца, 101 држављанин Гане, 121 држављанин Кине. У Чернигову – девет држављана Индонезије - рекао је он.

Амбасадор је додао да су јуче у Харкову националисти пуцали на групу Кинеза који су покушали сами да пређу на територију Русије. Том приликом двојица су рањена.

- Руски војници чине све како би страни држављани били евакуисани - рекао је он на седници Савета безбедности УН.

Подсетимо, Русија је 24. фебруара покренула специјалну операцију чији је циљ демилитаризација и денацификација Украјине. Председник Русије Владимир Путин је у телевизијском обраћању Русима рекао да околности "захтевају одлучну и хитну акцију" и да су се народне републике Донбаса обратиле Русији са захтевом за помоћ.

Према речима руског лидера, сва одговорност за крвопролиће биће на савести владајућег режима у Украјини. Он је позвао украјинску војску да не поштује злочиначка наређења украјинских власти, да положи оружје и оде кући.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КОЛОНА НАПУШТЕНИХ УКРАЈИНСКИХ ТЕНКОВА - Руска војска оставила свој печат

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (1)

ПИЛИ БИ ДОК НЕ БИ ПАЛИ С НОГУ: Како је чашица спојила Голумбовског и Краља