И ЦИВИЛИ МОГУ ДА ПУЦАЈУ, НЕЋЕ ОДГОВАРАТИ: Зеленски потписао закон о коришћењу оружја у ратном стању
10. 03. 2022. у 00:36
УКРАЈИНСКИ председник Влaдимир Зеленски потписао је закон који омогућава свим грађанима Украјине да користе оружје за време ратног стања, а текст закона објављен је на сајту Врховне Раде Украјине.
Vojnik na koga puca bilo ko, nece pitati za odgovornost, ali ce sigurno neutralisati pretnju...Zelinski bi trebalo to da ima na umu kad zrtvuje svoj narod...Treba da pregovara...
@Zrtve - Vojnik će pucati kad dobije naredbu ili dozvolu od pretpostavljenog. Da nije tako, ne bi onog tenkistu JNA izvukli iz tenka u Sloveniji i linčovali ga, a da dečko prethodno nije ispalio nijedan metak. Naravno da sve zavisi od toga čija je vojska. Ako su fašisti poput Nato, onda je to priča za sebe, a humanost se isključuje na prvoj obuci.
Повезане вести

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси су у Александропољу; Руски спецназ разбио украјинске специјалце код Поповке; Жестоке борбе код Покровска (ВИДЕО/МАПА)
РАТ у Украјини – 1.125. дан
24. 03. 2025. у 06:44 >> 02:09

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси напредују на више праваца; Избачене јединице ВСУ из Демидовке; Зеленски шаље елитне трупе у Курск (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини-1.138. дан.
06. 04. 2025. у 07:04 >> 02:36

РАТ У УКРАЈИНИ: Пробој на више одсека у Јужном Доњецку; Жестоке борбе код Покровска за сваки метар; Руска офанзива код Лимана (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини – 1.129. дан
28. 03. 2025. у 07:15 >> 03:24

АМЕРИКА ПРОШИРУЈЕ ЗАХТЕВЕ КИЈЕВУ: Нови услови за приступ украјинским ресурсима
СЈЕДИЊЕЊЕ Државе теже новим условима за приступ критичним ресурсима и енергетским средствима у Украјини, проширујући економске захтеве према Кијеву, а посебно желе да бројна имовина, укључујући украјинске нуклеарне електране, пређу под контролу Вашингтона, пише лист „Фајненшел тајмс“, позивајући се на украјинске званичнике.
21. 03. 2025. у 07:50

РАТ У УКРАЈИНИ: Оживео фронт у Запорожју; Крваве борбе код Покровска; Руси у контранападу код Белгорода и Курска (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини – 1.122. дан.
21. 03. 2025. у 07:23 >> 03:10
Најновије из рубрике

уживоРАТ У УКРАЈИНИ: Погођена елитна јединица Оружаних снага Украјине
РАТ у Украјини- 1.139. дан.
07. 04. 2025. у 07:30

НЕГДЕ РАДО ЖЕНЕ ИДУ У ВОЈНИКЕ: У Африци највише дама у униформи, али не на добровољној бази
БРОЈ земаља у којој је војни рок обавезан и за жене, убрзано расте, мада је у већини држава, служење војске кад су даме у питању и даље на добровољној бази.
07. 04. 2025. у 06:45

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси напредују на више праваца; Избачене јединице ВСУ из Демидовке; Зеленски шаље елитне трупе у Курск (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини-1.138. дан.
06. 04. 2025. у 07:04 >> 02:36

КРАЈ РАТА У МАЈУ? Украјинска опозиција очекује скори крај сукоба
СУКОБ у Украјини ће се окончати до краја маја, након чега ће доћи до потпуног ресетовања власти, саопштила је бивша премијерка Украјине, лидерка партије Баткившчина Јулија Тимошенко.
07. 04. 2025. у 01:15

ПОЉСКА ПРЕТИ АМЕРИЦИ: Не чините "историјску грешку" у Украјини
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп направиће "историјску грешку" ако призна бивше украјинске територије као део Русије, изјавио је Павел Ковал, саветник за Украјину пољског премијера Доналда Туска.
07. 04. 2025. у 00:45
Коментари (2)