КОМАНДАНТИ "АЗОВА" КРЕНУЛИ ДА БЕЖЕ ИЗ МАРИУПОЉА? Оборен украјински транспортни хеликоптер, хитно се огласили Руси

Новости онлине

28. 03. 2022. у 18:52

МИНИСТАРСТВО одбране Руске Федерације саопштило је да је у рејону Мариупоља, изнад мора, оборен украјински транспортни хеликоптер Ми-8.

КОМАНДАНТИ АЗОВА КРЕНУЛИ ДА БЕЖЕ ИЗ МАРИУПОЉА? Оборен украјински транспортни хеликоптер, хитно се огласили Руси

Фото: Јутјуб/EdoStuff Aviation/Википедија

Из руског министарства тврде да је хеликоптер кренуо да евакуише команданте батаљона "Азов", који су наводно покушали да напусте положаје и своје војнике и побегну из опкољеног града.

У Мариупољу се већ данима воде жестоке борбе између украјинске војске и батаљона лојалних Кијеву са једне стране, и руске армије, појачане чеченским борцима, са друге.

Градоначелник тог града Вадим Бојченко изјавио је данас да је Мариупољ у рукама руске армије.

- Није све у нашој моћи. Ми смо, нажалост, данас у рукама окупатора - рекао је Бојченко у телевизијском интервјуу емитованом уживо.

Не зна се да ли се у граду још воде борбе, али је неопходна комплетна евакуација града, поручио је Бојченко.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном

БОНУС ВИДЕО: РУСКИ "АЛИГАТОР" И "КРОКОДИЛ" У АКЦИЈИ - У бришућем лету јуре ка украјинским положајима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТАЗЕ КОСМЕТА - ЂАКОВИЦА: Ко срцем мрзи тај је у затвору, ми смо на слободи... (ВИДЕО)

"СТАЗЕ КОСМЕТА" - ЂАКОВИЦА: "Ко срцем мрзи тај је у затвору, ми смо на слободи..." (ВИДЕО)

ЕКИПА "Новости" боравила је на Косову и Метохији крајем јануара ове године, где смо забележили ексклузиван документарни материјал. Серијал "Стазе Космета" обухвата седам епизода, које доносе упечатљиве људске приче из Ђаковице, Штрпца, планинских села Брезовице и Шар планине, Велике Хоче, Ораховца, Призрена и села у близини Косовске Митровице.

22. 05. 2025. у 19:00

Коментари (2)

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео