МАЈМУНСКЕ БОГИЊЕ, ВИРУС КОРОНА Директор СЗО упозорава: "Свет се суочава са озбиљним изазовима"
СВЕТ се суочава са озбиљним изазовима, укључујући ковид, рат у Украјини и мајмунске богиње, саопштио је шеф Светске здравствене организације Тедрос Гебрејесус током говора у Женеви.
Тедрос Адханом Гебрејезус / Фото Танјуг-АП
Експерти здравствене агенције Уједињених нација су се састали у швајцарском граду како би разговарали о избијању жаришта мајмунских богиња у 15 држава ван Африке, пренео је Би-Би-Си.
Више од 80 случајева је потврђено у Европи, САД, Канади, Аустралији и Израелу, али се наводи да је ризик за ширу популацију низак.
Мајмунске богиње - вирус који се досад највише виђао у удаљеним деловима централне и западне Африке - не преноси се тако лако између људи и ток болести је углавном благ.
Већина људи која оболи од вируса опорави се у року од неколико недеља, саопштила је британска Служба за јавно здравље.
Жаришта која избијају у западноевропским земљама изненадила су научнике, а британски здравствени званичници издали су нови савет, рекавши да високоризични контакти треба да се самоизолују на три недеље.
Белгија је постала прва земља која је још у петак објавила тронедељни карантин за инфициране особе.
У међувремену, очекује се да ће бити још нових потврђених случајева у Британији данас, пренео је ББЦ писање "Гардијана".
БОНУС ВИДЕО:
НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Препоручујемо
ПРВИ СЛУЧАЈ МАЈМУНСКИХ БОГИЊА У АУСТРИЈИ: Пацијент (35) ноћас хоспитализован
22. 05. 2022. у 15:16
МАЈМУНСКЕ БОГИЊЕ ОТКРИВЕНЕ У ГРЧКОЈ? Енглески туриста смештен у болницу, врше се анализе
22. 05. 2022. у 10:08
ЏО БАЈДЕН О МАЈМУНСКИМ БОГИЊАМА: Забринут је, разматрају се терапије и вакцине
22. 05. 2022. у 10:01
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)