СТИЖУ АМЕРИКАНЦИ ДА ИХ ОСЛОБОДЕ И ДОНЕСУ ДЕМОКРАТИЈУ: У Уганди пронађено енормно налазиште злата, реакције људи су урнебесне
ВЛАСТИ Уганде објавиле су да је у тој земљи пронађено налазиште од чак 31 милион тона златне руде, које се процењује на укупно 320.000 тона чистог злата.

Фото: Shuttertock/Илустрација
Председник Мусевени је 8. јуна обавестио јавност о томе, али није превише говорио о детаљима, указујући једино да ће племенити метал земљи донети више од 12 милијарди долара.
Ова вест је изазвала много реакција на друштвеним мрежама, а готово сви коментари људи из целог света се могу свести на једно - Уганда је открила велика налазишта злата? Сада ће Америка да им донесе "слободу".
Многи су шаљиво скренули пажњу и на деловања разних невладиних организација, уз тврдње да ће наредних година бити актуелизоване приче о "владавини права" и "стању људских слобода" у овог афричкој земљи.
Портпарол Министарства енергетике и минералног развоја Соломон Мујита је приметио да су делови Уганде у којима има највише злата Алупе у Бусији и Карамоју, оба у источној Уганди; Камеленг, Кисита и Нгуго у округу Касанда у централном региону; и Бушењијева област Тиира у западној Уганди.
Обим резерви се процењује на 31 милион тона златне руде, или нето 320.158 тона злата, у вредности од 12,8 билиона долара, наводи се у документу који је припремило ресорно министарство.
Мујита је рекао да кинеска компанија Вагагаи до краја ове године почети ископавање и прераду најмање 5000 килограма злата дневно у Бусији.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чернобиљ - некад и сад
БОНУС ВИДЕО: ЧЕТИРИ МЕСЕЦА ПАКЛА У "АЗОТУ" - Погледајте како је протекла евакуација цивила из фабрике
Препоручујемо

ЉУДИ НЕИСТИНЕ ДОЖИВЉАВАЈУ КАО СТВАРНОСТ Немци критикују Шолца: "Уме ли он да разговара?"
03. 07. 2022. у 08:45

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси надиру ка Славјанску; Оборен украјински авион (ФОТО/ВИДЕО)
04. 07. 2022. у 07:21 >> 21:46

НОВИНАРКА РТЦГ ПОКУШАЛА ДА ИСПРОВОЦИРА ВУЧИЋА: Председник Србије јој очитао буквицу - "Наравно да одоше"
ЦРНОГОРСКА новинарка из Радио телевизије Црне Горе (РТЦГ) покушала је да испровоцира председника Србије Александра Вучића питањем о изручењу Светозара Маровића.
16. 05. 2025. у 16:08

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
16. 05. 2025. у 13:39
Коментари (1)