ПОТРЕСНЕ РЕЧИ ВЛАДИМИРА ПУТИНА: Председник Русије упутио саучешће мајци и супрузи Шинза Абеа
РУСКИ председник Владимир Путин упутио је саучешће мајци и супрузи Шинза Абеа, бившег премијера Јапана ког је данас убио наоружани нападач.
Фото: Профимедиа
Путин је Абеа назвао "изузетним државником, који је учинио много за добросуседске односе" између Русије и Јапана током свог мандата.
Путин је рекао да је код јапанског политичара у потпуности ценио његове личне и професионалне квалитете.
- Лепо сећање на овог дивног човека остаће заувек у срцима свих који су га познавали - рекао је он.
Раније је руско министарство спољних послова окарактерисало пуцњаву као "терористички чин". У међувремену, Дмитриј Песков, портпарол Кремља, назвао је Абеа правим патриотом Јапана.
- Увек се борио за интересе своје земље, и радије је то чинио за преговарачким столом. Зато је успоставио добар, конструктиван радни однос са руским председником - рекао је Песков.
Абе је убијен током предизборног митинга у граду Нара на западу Јапана. Он је стигао у болницу без виталних знакова и убрзо је проглашен мртвим услед губитка крви, рекли су лекари.
Починилац је приведен одмах, након што је два пута пуцао из оружја. Њега је полиција идентификовала као 41-годишњег Тецуја Јамагаму.
Абе је био на функцији премијера Јапана од 2006. до 2007. и поново од 2012. до 2020. године, што га је учинило лидером са најдужим стажом у модерној историји земље.
Поднео је оставку због здравствених проблема, али је остао утицајна личност у владајућој Либерално-демократској партији.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном
БОНУС ВИДЕО: УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС - Министарство одбране Русије објавило снимак
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)