ГУЖВА ЗА ЏОНСОВОГ НАСЛЕДНИКА: Фаворити министри саобраћаја и одбране
БРИТАНСКИ министар саобраћаја Грант Шапс најавио је да ће се кандидовати за место премијера.
Фото: Танјуг/АП
Он је то рекао за лондонски "Сандеј тајмс" и додао да ће, ако буде изабран, предложити хитно усвајање буџета у првих 100 дана да би смањио порезе најугроженијима и пружио подршку државе компанијама са високим нивоом потрошње енергије.
- Имали смо две и по године тактичке владе од стране често растресеног центра. То се мора завршити. Морамо бити стратешка влада, трезвена у својим анализама и не јурити следећи наслов - рекао је Шапс, пренео је Ројтерс.
Лист наводи да је Шапсов циљ да се позабави кризом трошкова живота и обнови британску економију тако да буде највећа у Европи до 2050. године.
Поред Шапса и британски министар одбране Бен Волас, један од фаворита за наследника британског премијера Бориса Џонсона, изјавио је да је одлучио да се не кандидује за позицију лидера Конзервативне странке.
- После пажљивог разматрања и разговора са колегама и породицом, донео сам одлуку да не учествујем у надметању за вођство Конзервативне партије - написао је Волас на Твитеру.
- Избор није био лак, али мој фокус је на мом тренутном послу и очувању безбедности ове велике земље - истакао је он.
Кандидатуру за Џонсоновог наследника најавио је и бивши британски министар финансија Риши Сунак.
Џонсон је поднео оставку на место лидера Конзервативне странке након таласа оставки министара и високих функционера британске владе, али ће остати на месту британског премијера до избора новог лидера странке.
БОНУС ВИДЕО:
ДРАМАТИЧНО СПАШАВАЊЕ: Спасиоци извлаче преживеле са брода који тоне
Препоручујемо
ИНЦИДЕНТ У ВЕЛИКОЈ БРИТАНИЈИ:Министарка образовања демонстрантима показала средњи прст
09. 07. 2022. у 18:05
"НАПАЋЕНИ" МУЖ ИЗ СРБИЈЕ: Хит коментар о ајкули - моли и куми због жене и избегавања летовања с њом
09. 07. 2022. у 14:24 >> 14:35
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)