ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ БРИСЕЛУ ИЗ КИНЕ: САД обмањују ЕУ и провоцирају је да уведе санкције Русији
15. 07. 2022. у 22:09
САД позивају земље Европске уније да уведу бројне санкције Русији, а да од њих трпе мању штету од европских партнера, пише кинеско издање Глобал Тајмс.
Повезане вести

"ДОНЕСИТЕ ИСПРАВНЕ СТРАТЕШКЕ ОДЛУКЕ" Си упозорава Европску унију
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг упозорио је данас високе званичнике Европске уније да "донесу исправне стратешке одлуке", током самита у Пекингу, док су највише европски званичници изложили кључне ставове ЕУ на самиту са кинеским лидерима, наглашавајући потребу за ребалансом билатералних односа и решавањем неколико спорнијих питања.
24. 07. 2025. у 09:37

ОГРАНИЧАВАЈУ УВОЗ: Кина увела нове мере за Европску унију
КИНЕСКО министарство финансија данас је саопштило да ограничава увоз медицинских уређаја из земаља Европске уније који премашују вредност од 45 милиона јуана (6,3 милиона долара).
06. 07. 2025. у 21:52

УКОЛИКО ПАДНЕ ТАЈВАН, ГОРИ И ЕВРОПА: НАТО страхује од двоструког удара
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО Марк Руте изјавио је да, у случају евентуалног "напада Кине на Тајван", Пекинг може затражити од Москве да изведе офанзиву на територију НАТО-а како би одвратила пажњу Сједињених Држава, пренео је лист Њујорк тајмс.
05. 07. 2025. у 19:29

ЕУ НА ПРЕКРЕТНИЦИ: Орбан блокира Украјину, Кијев оптужује Будимпешту
УКРАЈИНА заоштрава однос према Мађарској зато што је Будимпешта обуставила њено приступање Европској унији. Мађарска неће подржати приступање Кијева, како се не би дозволило уништавање европске привреде, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.
03. 07. 2025. у 16:28

ОРБАН И ФИЦО ОДБРУСИЛИ ЕВРОПИ: Брисел без подршке Мађарске и Словачке за нови пакет санкција Русији
ЕВРОПСКА унија суочава се са озбиљним препрекама у настојању да усвоји нови, 18. по реду, пакет санкција против Русије, усмерен на банкарски и енергетски сектор, јер су Мађарска и Словачка најавиле да ће искористити право вета.
11. 06. 2025. у 14:45
Најновије из рубрике

ТРАМП НИЈЕ ПОЗВАО ЗЕЛЕНСКОГ НАКОН САСТАНКА СА ПУТИНОМ? "Фајненшел тајмс" - Ситуација је чудна
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп није позвао украјинског председника Владимира Зеленског након разговора са руским председником Владимиром Путином, наводи дописник Фајненшел тајмса из Украјине, Кристофер Милер.
16. 08. 2025. у 02:20

ПУТИН СЕ УКРЦАО НА АВИОН: Отишао са Аљаске (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Путин се укрцао у авион како би напустио Аљаску, јавља "Известја".
16. 08. 2025. у 01:56

ОТКАЗАН РУЧАК ДЕЛЕГАЦИЈА РУСИЈЕ И САД: Трамп се враћа у Вашингтон
РУЧАК за делегације САД и Русије је отказан, јављају дописници РТ-а са лица места.
16. 08. 2025. у 01:47

уживоЗАВРШЕНИ ПРЕГОВОРИ У АНКОРИЏУ: Председници се обратили - Сусрет се наставља у проширеном формату (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп састали су се данас на Аљасци. Главне теме преговора - питање Украјине и нормализација односа Москве и Вашингтона. Састанак је почио у 21.00 по средњоевропском времену.
15. 08. 2025. у 15:30 >> 01:46

"ТО ЈЕ ВЕЛИКА ТРАГЕДИЈА И БОЛ ЗА НАС!" Путин након састанка са Трампом проговорио о Украјини
ТРЕНУТНА ситуација у Украјини је трагедија и велики бол за Русију, изјавио је руски председник Владимир Путин, на заједничкој конференцији након састанка са америчким председником Доналдом Трампом на Аљасци
16. 08. 2025. у 01:30
Ivan
15.07.2022. 22:58
Pa to i jeste cilj! Nije Velika Britanija izišla iz EU zato što joj je bilo loše već zato što je Europa počela da smeta!
Karic Zeljko
16.07.2022. 10:01
Kažu Amerikanci da će Evropa teško bez Ruskih energenata..a oni zabranili da se upali Severni tok 2 ??? Kakav bezobrazluk i licimerstvo!!!
Radisa
22.07.2022. 20:33
Amerika je od rusije zavisna u vestackim djubrivima,uranijumu titanijumu zasto je sankcije skinula za vestacka djubriva a za titanijum i uranijum nije ni uvodila. Evropski Drustveni proizvod zavisan je u mnogo cemu energenti na prvom mestu . Poljoprivreda pre svega djubriva a zitarice najvise. Dakle da nenabrajam Amerika je uspela odvojiti evropsku pre svega Nemacku tehnologiju od ruskih resursa . To ce pikusati i sa Kinom. Rusija je nezaboravite ekonomija pandam sa Nemackom da vas nerazocaram a ujedno da vas uverim. Zvanicno cu vam dati podatke sa kojim retko ko hoce da barata. Dakle BDP korigovan za paritet kupovne snage Kinu svrstava na prvo mesto u svetu, druga je Amerika Treca je Indija cetvrti Japan peta je Nemacka za kojom zaostaje Rusija za 4,5%.Dakle Nemacka i Rusija su prve ekonomije Evrope.Culj Amerike je postignut.Mali privid su modelari sankcija napravili te paketi sankcija pogubni bi bili za ekonomije od 400 do 500 milij $ .Ali kazem cilj je ostvaren Amerike nad zemljama pre svega EU.