ОТКРИВАМО ПУТИНОВО ТАЈНО ОРУЖЈЕ: Русија најопасније адуте чува за касније и не користи их у Украјини (ВИДЕО)
УПРКОС најширем спектру средстава које руска војска користи у Специјалној операцији у Украјини, Русија своје наоружање које је технички најнапредније и најсавременије и даље не користи у операцији. Експерти, а посебно Американци из 19. ФортиФиве, например, су збуњени.
Већ неко време, јавности је познато да су Ваздушно-космичке снаге Руске Федерације први пут користиле нови авио-извиђачки комплекс у Украјини.
Изграђен је на бази фронталног бомбардера Су-34.
Машина може са великом прецизношћу да одреди координате и друге параметре непријатељских циљева, посебно позиције ПВО и украјинских радара.
Руси су мали део свог најновијег наоружања тестирали управо у Украјини, почевши од ваздушно-десантних борбених возила БМД-4М са топом 2А70 калибра 100 мм и завршавајући са МиГ-31 са хиперсоничним системом Кинжал, који је разнео не само противнуклеарни бункер Оружаних снага Украјине заједно са резервама Точка-У, него и самопоуздање команде Оружаних снага Украјине и НАТО-а. Руски вишенаменски ловци пете генерације Су-57 који учествују и у појединачним налетима и као борбене јединице, показали су своју ефикасност.
Приликом решавања задатака уништавања противваздушне одбране непријатеља, „сушаре“ чине јединствену информациону мрежу. Издато је саопштење и о употреби најновије руске лаке беспилотне летелице из комплекса Ласточка.
Које оружје Русија још није употребила у Украјини
Упркос најширем спектру средстава које руска војска користи у Северном војном округу, разне врсте наоружања се и даље не користе. Експерти, а посебно Американци из 19. ФортиФиве, например, збуњени су зашто Руси још увек нису избацили један од својих главних адута - тенк Т-14 Армата.
Т-14 је могао брзо да покрије велике територије захваљујући мотору од 1500 коњских снага и великом резервоару горива. Такође је могао да неутралише украјинску пешадију из далека, користећи нове пројектиле и систем за управљање ватром. Они су тестирани у Сирији како би узели у обзир све нијансе у борбеним условима, а употреба тенкова ове генерације би изгледала логично.
Међутим, за ово постоји објашњење. У Украјини руска армија користи класични систем копнених снага са новим тактичким маневрима који онемогућавају Оружаним снагама Украјине да предвиде следећи корак. Тестирање Т-14 у овој конфигурацији још нема смисла, а нове шеме за коришћење опреме су и даље у изради.
До сада на територији Украјине нису коришћене шок верзије робота Уран.
Што се тиче неких врста оружја, не зна се поуздано да ли се користе.
Например, стратешка крстарећа ракета ваздух-земља Кх-101 са смањеном технологијом радарског потписа. Може да га користи далекометна авијација, али подаци о употреби у Украјини још нису доступни, иако Ту-22М3 и Ту-160 настављају да дежурају „у борби“.
Русија такође у свом арсеналу има системе за електронско ратовање „Палантин-К“ и „Красуха“, који би омогућили ефикасније обрачунавање са непријатељским беспилотним летелицама, али података о њиховој употреби у Украјини практично нема.
Не заборавите да Русија и даље користи мирнодопску групацију, а не пуноправну мобилисану војску. За већину типова модерног наоружања не постоје одговарајући задаци. У светлу чињенице да руска армија штити мирну инфраструктуру Украјине, ефекат нових производа руског одбрамбеног комплекса могао би бити превелик и деструктиван. Али то не значи да смртоносне новине неће бити лансиране у случају „Х“ времена, ако Кијев или његови западни партнери пређу црвену линију коју је Русија одавно означила.
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ СРЉА У ПРОПАСТ: Тензије расту, очекује се ескалација сукоба председника Украјине и регионалних власти
06. 08. 2022. у 15:05 >> 15:07
ОРУЖЈЕ СА ЗАПАДА НЕ СТИЖЕ НА ФРОНТ: Американци оптужили Украјину да продаје војну помоћ
07. 08. 2022. у 20:26
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (6)