УКРАЈИНЦИ ВИШЕ ОД 1.000 ПУТА ГАЂАЛИ ЦИВИЛЕ У ЛНР: Погинуло 80, рањено 253, користили све од минобацача до ХИМАРС-а
У ЛНР је за шест месеци због украјинске агресије погинуло 80 цивила, а повређено 253, саопштило је у среду представништво Луганске Народне Републике при Заједничком центру за контролу и координацију прекида ватре.
Фото: Профимедиа
-У наведеном периоду у агресији ВСУ (оружаних формација Украјине) страдало је 333 цивила, од којих је 80 људи погинуло, а 253 су рањена, додаје канцеларија ЛНР.
У ЛНР је забележено више од хиљаду гранатирања украјинске војске за шест месеци, саопштило је у среду представништво Луганске Народне Републике у Заједничком центру за контролу и координацију прекида ватре (СЦКК).
-За 6 месеци (од 17. фебруара 2022. до 17. августа 2022.) представништво ЛНР у СЦКК забележило је: 1.053 гранатирања територије републике од стране украјинских оружаних формација тешким наоружањем, наводи се у поруци објављеној на представнику. Телеграм канал канцеларије.
Напомиње се да су украјинске трупе укупно испалиле 10.000 муниције различитог калибра широм територије републике, укључујући 35 пројектила тактичког ракетног система Точка-У, 88 пројектила америчког ХИМАРС МЛРС, 2207 граната из Град, Ураган и Смерч (ВБР) МЛРС.
БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО СЕ ЛАНСИРА "ИСКАНДЕР": Снимци руског Министарства одбране
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ГУБИЦИ ВСУ У ДОНБАСУ: Војска ДНР уништила тенк, хаубице, избачено 20 војника из строја
17. 08. 2022. у 15:40
ИМЕНОВАН НОВИ КОМАНДАНТ: Адмирал Скоколов командује Руском црноморском флотом на Криму
17. 08. 2022. у 15:28
РАТ У УКРАЈИНИ: Борбе за кључну саобраћајницу код Јампоља; Битка у Донбасу смрт за ВСУ (ВИДЕО)
17. 08. 2022. у 06:44 >> 22:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)