ВЕЛИКО КИНЕСКО УПОЗОРЕЊЕ: Хладни рат између Кине и САД могао би да се претвори у катастрофу за цео свет

Novosti online

20. 09. 2022. у 16:12

КИНЕСКИ министар спољних послова Ванг Ји разговарао је са бившим америчким државним секретаром Хенријем Кисинџером.

ВЕЛИКО КИНЕСКО УПОЗОРЕЊЕ: Хладни рат између Кине и САД могао би да се претвори у катастрофу за цео свет

Фото: Профимедиа

Он је навео да би хладни рат између Кине и Сједињених Држава могао би да се претвори у катастрофу за цео свет.

- Сједињене Државе би требало да се врате рационалној и прагматичној политици према Кини, да се врате на прави пут три заједничка саопштења Кине и САД и заштите политички темељ односа Кине и САД - рекао је Ванг Ји.

Хенри Кисинџер је рекао да би требало у потпуности разумети важност тајванског питања за Кину. Према Кисинџеру, САД и Кина би требало да се ангажују у дијалогу, а не у конфронтацији и требало би да изграде билатералне односе мирне коегзистенције.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како "бастион" уништава циљеве на мору

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (1)

ДИГИТАЛИЗАЦИЈА - ПАРАДИГМА МОДЕРНОГ ПОСЛОВАЊА