КАНАДА УВОДИ САНКЦИЈЕ ОДГОВОРНИМА ЗА СМРТ МАХСЕ АМИНИ: Поново смо видели да Иран не поштује људска права

Кристина Шпирковић

27. 09. 2022. у 08:15

КАНАДСКИ премијер Џастин Трудо поручио је да ће Канада увести санкције одговорнима за смрт девојке Махсе Амини (22), укључујући припаднике тзв. иранске моралне полиције и њеном руководству.

КАНАДА УВОДИ САНКЦИЈЕ ОДГОВОРНИМА ЗА СМРТ МАХСЕ АМИНИ: Поново смо видели да Иран не поштује људска права

Фото: AP Photo/Твитер/@LeahRemini

Поново смо видели да Иран не поштује људска права, а то нам показује смрт Махсе Амини, рекао је Трудо и додао да ће влада увести санкције десетинама појединаца и организација, укључујући иранску тзв. полицију за морал.

Полиција за морал привела је Амини прошле седмице јер није носила хиџаб на одговарајући начин. Девојка је из полицијског притвора пребачена у коми у болницу где је преминула од, како је наведено, срчаног удара.

Њена породица тврди да су Амини у полицијском комбију претукли припадници полиције, а по друштвеним мрежама кружиле су фотографије девојке у болници са увијеном главом и крвавим ушима.

Смрт Махсе Амини изазвала је огромне протесте у Ирану и шире, које полиција на бруталан начин покушава да заустави. Више десетина људи је убијено, укључујући и 20-годишњу девојку која је уз Амини постала симбол отпора диктатури ајатоле Хамнеиjа и иранских власти.

БОНУС ВИДЕО:

ЖЕНЕ У ИРАНУ: Пуно је митова, а овако изгледа истина

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

Коментари (1)

ОПРОШТАЈ ЛЕГЕНДЕ: Лука Модрић игра свој последњи меч на Сантијаго Бернабеу