ЛИЦЕНЦОМ ДО НАФТЕ: "САД задржавају право да ублаже и пооштре санкције Венецуели"

Ђ.Г.

26. 11. 2022. у 20:27

СЈЕДИЊЕНЕ Државе задржавају право да додатно ублаже санкције Венецуели и да их пооштре, рекао је новинарима високи званичник Беле куће.

ЛИЦЕНЦОМ ДО НАФТЕ: САД задржавају право да ублаже и пооштре санкције Венецуели

Фото АП

Као реакција на договоре страна у унутрашњем политичком сукобу, Министарство финансија САД издало је општу лиценцу, која на период од шест месеци дозвољава америчкој компанији Шеврон да вади нафту и производи нафтне деривате у Венецуели, као и снабдевање их на америчко тржиште у сарадњи са венецуеланском државном компанијом ПДВСА .

- Јасно смо ставили до знања да смо вољни да предузмемо додатне кораке како бисмо подржали конкретне резултате дијалога. Али такође смо спремни да се повучемо ако не буде напретка -  званичник, који је тражио да остане неименован, рекао.

Министарство финансија САД саопштило је у суботу да су венецуеланске власти и званичници опозиције најавили наставак преговора у Мексику , постизање хуманитарног споразума који утиче на образовање, здравство, безбедност хране и помоћ од поплава, договор око енергетског програма, као и намеру да се одржи дијалог о организација избора 2024. године - пренео је RT.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (2)

Штедња у Unicredit Банци уз каматну стопу од чак 3,60%