БЛИНКЕН ПОРУЧИО: Појачаћемо притиске на Русију, али је нећемо прогласити спонзором тероризма
АДМИНИСТРАЦИЈА председника Џозефа Бајдена ради са Конгресом на јачању притисака на Русију, истовремено избегавајући негативне последице које би сврстале Русију на листу земаља спонзора тероризма, изјавио је за телевизију Си-Ен-Ен државни секретар САД Ентони Блинкен.

Фото Танјуг/АП
-Стално изучавамо различите методе којима можемо да прибегнемо како бисмо појачали притисак на Русију. Радимо са Конгресом на закону који би нам помогао да заобиђемо неке потешкоће које су повезане са стављањем земље на листу спонзора тероризма, за које сте већ видели да могу да имају непредвиђене последице, рекао је Блинкен одговарајући на питање зашто САД нису ставиле Русију на тај списак.
Према речима Стејт департмента, антируске санкције САД имају утицај који се временом повећава.
Амерички председник Џозеф Бајден је почетком септембра рекао да не би требало да САД прогласе Русију државом – спонзором тероризма.
У јулу је амерички Сенат, горњи дом Конгреса, једногласно одобрио необавезујућу резолуцију којом се амерички државни секретар Ентони Блинкен позива да прогласи Русију за „државу спонзора тероризма" због њених акција у Украјини, Чеченији, Грузији и Сирији.
Представнички дом, доњи дом Конгреса, усвојио је раније сличну меру, али овлашћење да се нека држава одреди као спонзор тероризма има само Стејт департмент.
Подсетимо, пољски парламент је у октобру једногласно усвојио резолуцију којом се Русија проглашава за терористичку државу. У документу се осуђује руска агресија и позивају друге државе да донесу исту одлуку.
sputnikportal.rs
Препоручујемо

ПРЕ ВЕСНЕ: Марић био у љубави са познатом водитељком - за њихову везу многи не знају
04. 12. 2022. у 09:27

МВП РУШИ НЕСТАБИЛНОГ ПРОТИВНИКА? Атланта игра по систему топло-хладно!
02. 12. 2022. у 14:38

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (1)