"ПСИ ЛАЈУ, А КАРАВАНИ ПРОЛАЗЕ": Захарова одреаговала на позиве Кијева да се Русија искључи из УН
ПОРТПАРОЛКА Министарства спољних послова Русије Марија Захарова одреаговала је на позив Кијева да се Русија искључи из Уједињених нација пословицом „пси лају, а каравани пролазе“.
Фото: Профимедиа
- То је случај када пси лају, а каравани пролазе. Ништа не треба предузимати тим поводом. Украјина је у својој историји преживела разне личности. Протеклих година и деценија тамо је било много ниткова који су у потпуности растурили земљу, гурнули су је на ивицу пропасти - констатовала је званична представница руског Министарства спољних послова Русије.
По њеним речима, Русија треба у складу са тим да гради државну политику.
- Апсолутно не вреди слушати те болесне изјаве у којима нема никакве историјске суштине, логике или схватања до чега то може довести чак и у сновима - оценила је она.
Министарство спољних послова Украјине раније је позвало да се Русија искључи из Уједињених нација, иако је то немогуће према Повељи организације у којој Русија има право вета у главном органу – Савету безбедности.
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ: Заједнички маневри руских и белоруских снага
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)