МАДУРО ОСУО ПАЉБУ ПО ВАШИНГТОНУ: "То је политичка уцена, њихова позиција је бесмислена"

Новости онлине

03. 01. 2023. у 14:31

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро оштро је критиковао спољнополитички приступ Сједињених Држава према његовој земљи. Он је позицију Вашингтона назвао бесмисленом, преноси Прес ТВ.

МАДУРО ОСУО ПАЉБУ ПО ВАШИНГТОНУ: То је политичка уцена, њихова позиција је бесмислена

Фото: Профимедиа/Илустрација

Мадуро је ову изјаву дао након одлука које је донела венецуеланска опозициона Народна скупштина. Она је гласала за распуштање привремене владе и именовање комисије која ће надгледати имовину земље у иностранству.

- Што се тиче Сједињених Држава, нажалост, оне су заробљене у бесмисленој политици према Венецуели. Зато што се залажу за непостојеће институције и настављају да подржавају привременог председника скупштине Нарније - рекао је Мадуро, алудирајући на измишљени свет из маште писца К. С. Луиса.

Политичар је оптужио Белу кућу и Стејт департмент за "политичку уцену". Истовремено је изразио наду да ће америчке власти "оставити по страни свој екстремистички приступ и прећи на прагматичнији курс према Венецуели".

Шеф те латиноамеричке земље прекинуо је односе са Сједињеним Државама 2019. године. Разлог је било одбијање администрације Доналда Трампа да призна резултате председничких избора на којима је победио Мадуро.

Мадуро је рекао и да је за разлику од САД, које воде непријатељску политику, Каракас спреман да "предузме корак ка нормализацији и рационализацији дипломатских, конзуларних и политичких односа" са Вашингтоном. Истовремено је позвао глобалне енергетске компаније да послују у његовој земљи.

БОНУС ВИДЕО: УНАПРЕЂЕНИ ТОРНАДО-Г СИСТЕМ НА БОЈНОМ ПОЉУ - Руси користе вишецевне бацаче у зони ратних дејстава

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.

27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: "Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих"

КРИСТИЈАН Голубовић огласио се из Клиничко-болничког центра Земун, где се тренутно налази заједно са супругом Кристином Спалевић. Њихова деца тренутно су хоспитализовани, а породица пролази кроз тежак период.

28. 07. 2025. у 22:12

Коментари (1)

СПЕКТАКЛ У БЕОГРАДУ! Никола Јокић очи у очи против Луке Дончића, карте пуштене у продају, ево како и где их можете купити