НЕНСИ ПЕЛОСИ ЗВАНИЧНО ЗАМЕЊЕНА: Америчком Конгресу председаваће Кевин Макарти?
РЕПУБЛИКАНАЦ Кевин Мекарти данас је званично номинован за председавајућег Представничког дома америчког Конгреса.

Foto: Profimedia
На 118. заседању Представничког дома заступница Елиз Стефаник из Њујорка, трећепласирана републиканка у Представничком дому и политичка звезда у успону, званично је номиновала Мекартија за председавајућег тог тела, пренео је Би-Би-Си.
- Под вођством Кевина Макартија, републиканци у Представничком дому градиће храбру визију како би нашу нацију вратили на прави пут. Нико у овој странци није више радио за ову републиканску већину од Кевина Макартија - рекла је Стефаник.
Демократе су номиновале Хакима Џефриса за председавајућег Представничког дома, човека кога је угледни демократа из Калифорније Пит Агилар назвао "поносом Бруклина" хвалећи његова достигнућа на Капитол Хилу.
- Ми смо уједињено стали иза председавајућег који је је стао у одбрану наших слобода и настоји даље да их шири. Демократе су уједињене - рекао је Агилар и добио снажан аплауз својих страначких сабораца.
Данашње заседање америчког Конгреса је почело страначком борбом око избора новог председавајућег Председавајућег дома, након што је група конзервативних републиканаца обећала да неће гласати за Кевина Мекартија.
Републиканска партије ће свакако преузети контролу над Представничким домом од демократа и одлазеће председавајуће Ненси Пелоси, али подршка Мекартију је још увек под знаком питања, наводи Би-Би-Си.
Група републиканаца из Представничког дома, пет или више њих, противи се Мекартијевој кандидатури и тврди да он није довољно посвећен конзервативној политици странке, а изостанак њихове подршке би Мекартија оставио без потребне већине.
Ни врбовања републиканаца у редовима Демократске странке да се гласа за Мекартија не обећавају успех јер ће, по свему судећи демократе готово сигурно гласати за свог новоизабраног партијског лидера, конгресмена Џефриса из Њујорка.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ - Снимци Народне милиције ДНР
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ СЕНАТ ПОЧЕО СА РАДОМ: Већина под контролом Бајденових противника
03. 01. 2023. у 19:25

МАСК НАСТАВЉА СВЕМИРСКУ ТРКУ: "Спејсекс" лансирао 114 сателита ове године (ВИДЕО)
03. 01. 2023. у 17:48

СТРУЧЊАК РЕШИО ДИЛЕМУ: Да ли је црни хлеб стварно здравији од белог?
03. 01. 2023. у 17:15

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00

"ТО ПИЈУ САМО ОЧАЈНИЦИ": Британски глумац срамно извређао Србе и ракију (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ и комичар Џими Кар имао је свој, не тако светли станд-уп моменат који је обликовало елементарно незнање.
23. 05. 2025. у 11:38 >> 20:47
Коментари (0)