ШОЈГУ ОДМАХ РЕАГОВАО: Министарство одбране Русије се огласило поводом Путиновог наређења о прекиду ватре
У СКЛАДУ са наредбом руског председника Владимира Путина, трупама је наређено да прекину ватру дуж целе линије додира између страна у Украјини у трајању од 36 сати од 12.00 6. јануара, саопштило је руско Министарство одбране.
Foto: Tanjug/Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- У складу са упутствима председника Руске Федерације, министар одбране Руске Федерације је наложио војницима од 6. јануара ове године у трајању од 36 сати од 12.00 часова. до 24.00 7. јануара ове године прекид ватре дуж целе линије фронта између страна у Украјини - наводи се у саопштењу .
Путин је раније дао инструкције министру одбране Сергеју Шојгуу да уведе прекид ватре дуж целе линије фронта у Украјини од 12.00 6. јануара до 24.00 7. јануара.
Руска страна позвала је украјинску војску да прогласи прекид ватре за Бадње вече и Божић.
БОНУС ВИДЕО: Погледајте дејство руског вишецевног бацача
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)