СУКОБ ЛАВРОВА И КИРБИЈА: Руски шеф дипломатије потезе Американца упоредио са Хитлером, Бела кућа згранута
САД крше кључни принцип Повеље УН о сувереној равноправности држава буквално сваког сата, изјавио је данас руски шеф дипломатије Сергеј Лавров.

фото: (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)
- Једнакост у суверенитету је принцип на коме се заснивају УН. Сваког дана и сваког часа САД пркосе том принципу - рекао је Лавров.
Он је додао да САД кршећи међународно право не дозвољавају другим земљама да саме одлуче хоће ли разумети политику Русије према Украјини или не.
- Ако ви, САД, поштујете једнаку сувереност држава, а дужни сте да је поштујете, онда би било демократски да све земље одлуче да ли разумеју Русију или не у ситуацији која се односи на Украјину - рекао је руски министар.
Лавров је закључио да Вашингтон често прибегава уценама како би натерао друге земље да осуде Русију.
Коментар Беле куће
Бела кућа оценила је као "заиста увредљиву" изјаву руског министра спољних послова Сергеја Лаврова у којој је САД и њене поступке против Русије упоредио са потезима Адолфа Хитлера и његовим плановима за истребљење Јевреја у Европи.
- То је толико апсурдно, да готово не вреди ни одговарати, осим да се прокоментарише крајње увредљив начин на који је покушао да нас представи у контексту Хитлера и Холокауста - рекао је портпарол Беле куће Џон Кирби, преноси Ројтерс.
Раније данас Сергеј Лавров изјавио је да Запад преко Украјине води посредни рат са Русијом, као и да је њихов циљ, између осталог, коначно решење руског питања. Он је истакао да акције против Русије могу да буду уведене и против било које друге државе која одбија да испуни америчка наређења и додао да је Европска унија изгубила самосталност у односу на НАТО.
Препоручујемо

ЗДРУЖЕНЕ СНАГЕ У БЕЛОРУСИЈИ - ЗАКЛОН ОД НАТО: Лавров открио нове планове са Лукашенком
18. 01. 2023. у 19:28

ЗАХАРОВА ПИТА УН: "Зашто се Србима не дозвољава да врате војску на КиМ?"
12. 01. 2023. у 16:15

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку
ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.
29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21
Коментари (4)