"ПОШАЉИТЕ НАОРУЖАЊЕ УКРАЈИНИ И УСЛЕДИЋЕ ГЛОБАЛНА КАТАСТРОФА" Володин прети Западу

Новости онлајн

23. 01. 2023. у 09:13

ПРЕДСЕДНИК руске Државне думе Вјачеслав Володин изјавио је да ће испорука офанзивног наоружања са Запада у Кијев довести до глобалне катастрофе и узвратних мера Москве уз употребу снажнијег наоружања.

ПОШАЉИТЕ НАОРУЖАЊЕ УКРАЈИНИ И УСЛЕДИЋЕ ГЛОБАЛНА КАТАСТРОФА Володин прети Западу

Фото: Танјуг/The State Duma, The Federal Assembly of The Russian Federation via AP

- Испоруке офанзивног оружја кијевском режиму довешће до глобалне катастрофе. У случају да Вашингтон и земље НАТО-а испоруче оружје које ће бити коришћено за нападе на цивилне градове и покушају да заузму наше територије, како прете, уследиће одговор још снажнијим оружјем - написао је Володин на свом "Телеграму" каналу.

Он је истакао да чланови америчког Конгреса, посланици немачког парламента, француске Народне скупштине и других европских парламената "треба да буду свесни своје одговорности према човечанству".

- Својим одлукама Вашингтон и Брисел воде свет у страшни рат, у потпуно другачија непријатељства него данас, када се удари изводе искључиво на војну и кључну инфраструктуру кијевског режима. С обзиром на технолошку супериорност руског наоружања, страни политичари који доносе такве одлуке о снабдевању Кијева оружјем треба да схвате да би се то могло завршити глобалном трагедијом која ће уништити њихове земље - рекао је Володин.

Володин је рекао да би таква акција Запада могла такође да учини неодрживим аргументе против коришћења оружја за масовно уништење.

- Аргументи да нуклеарне силе раније нису користиле оружје за масовно уништење у локалним сукобима су неодрживи - додао је.

Навео је да је то зато што се САД и НАТО "нису суочили са ситуацијом у којој је постојала претња сигурности њиховим грађанима и територијалном интегритету њихових земаља".

(Срна)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (2)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате