РУСИ ШАЉУ "МАРКЕРЕ" НА ФРОНТ: "Абрамси" и "леопарди" немају шансе против овог оружја (ВИДЕО)

Новости онлине

26. 01. 2023. у 15:22

БИВШИ шеф Роскосмоса и саветник руског председника Дмитриј Рогозин је изјавио да Русија има оружје које може аутоматски да погоди модерне западне тенкове "леопард 2" и "абрамс" који ће бити пребачени у Украјину.

РУСИ ШАЉУ МАРКЕРЕ НА ФРОНТ: Абрамси и леопарди немају шансе против овог оружја (ВИДЕО)

FOTO: AP/Tanjug

Према његовим речима, ради се о беспилотној копненој платформи "Маркер". Овај робот тежак три тоне опремљен је модуларним оружјем, укључујући противтенковске ракете, може аутоматски препознати мете и самостално одлучити који ће бити приоритет.

Према његовим речима, за борбу против "леопарда" и "абрамса" довољно је учитати одговарајуће профиле у меморију машине.

Али до сада, према писању руских медија, говори се о слању само четири таква робота на украјинску територију у фебруару. Док су западне земље већ договориле испоруку неколико десетина "леопарда" и "абрамса", а укупно се може очекивати чак и до 150 тенкова.

Истовремено званичници су забринути да испорука тенкова и обука војске може потрајати неколико месеци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (2)

ИТАЛИЈА ИПАК ИДЕ НА МУНДИЈАЛ? ФИФА је на потезу, очекује ли нас преседан?