РЈАБКОВ О ИНИЦИЈАТИВИ САД: Чудно је да Вашингтон захтева од Русије обнављање СТАРТ инспекција после напада Кијева на аеродроме
ЧУДНО је да САД захтевају од Руске Федерације обнављање инспекција по Уговору о смањењу стратешког наоружања (СТАРТ), када је Кијев покушао да удари на објекте руске авијације дугог домета, изјавио је заменик руског министра спољних послова Сергеј Рјабков.
Фото: ЕПА
-Напоменућу један од најневероватнијих момената. Морате признати да је веома чудно, ако не и оштрије, захтевати од нас, на пример, обнављање инспекцијских активности на руским објектима стратешких офанзивних снага у условима када је кијевски режим је покушао да удари по објектима наше далекометне авијације, уз директно војно-техничко и обавештајно-информационо учешће Сједињених Држава, рекао је Рјабков за Комерсант.
Поставља се питање шта ће тачно Американци тамо да провере, додао је заменик министра. „Последице ових напада?“ упитао је.
Гађање аеродрома у Украјини, Фото АП
Он је прошлог понедељка приметио да нови датум састанка саветодавне комисије Руске Федерације и САД о СТАРТ-у није одређен, ситуација томе не иде у прилог.
Колапс Уговора између Руске Федерације и Сједињених Држава о смањењу стратешког офанзивног наоружања (СТАРТ) ће изазвати у најмању руку дубоко жаљење, али Москва неће „насилно“ задржати САД у споразуму, рекао је заменик руског министра спољних послова. Сергеј Рјабков.
FOTO: EPA
-Ако, у пропагандне сврхе, Американци одлуче да заоштре ситуацију, то ће бити њихов избор. Није нам страно да Вашингтон уништава споразуме о контроли наоружања уместо да предузима конкретне практичне кораке да ојача њихову одрживост. Колапс СТАРТ-а, наравно да ће барем изазвати дубоко жаљење. Али нећемо „насилно“ задржати другу страну у Уговору. Полазимо од чињенице да споразум објективно наставља да испуњава интересе обе земље, рекао је он у интервјуу за Комерсант, одговарајући на питање да ли се руска страна плаши да ће без инспекција и састанака билатералне консултативне комисије САД оптужити Русију за кршење уговора и саме престати да га испуњавају.
Препоручујемо
САСТАНАК РУСКОГ И АМЕРИЧКОГ АМБАСАДОРА: Проблематични односи Москве и Вашингтона
24. 01. 2023. у 00:26
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (1)