ЗАБРИНУТИ ЗА НАЦИОНАЛНУ БЕЗБЕДНОСТ: Америка жели укинути ТикТок, извршни директор компаније биће укључен у истрагу

Дејана Калинић
Дејана Калинић

30. 01. 2023. у 16:19

ИЗВРШНИ директор ТикТок-а Шоу Зи Чу појавиће се пред Одбором за енергију и трговину САД у марту у оквиру истраге о заштити података корисника апликације.

ЗАБРИНУТИ ЗА НАЦИОНАЛНУ БЕЗБЕДНОСТ: Америка жели укинути ТикТок, извршни директор компаније биће укључен у истрагу

Фото Танјуг/АП

Чу ће сведочити пред комитетом 23. марта и то ће бити његово прво појављивање пред конгресном комисијом, изјавила је данас председавајућа републиканског већа Кети Мекморис Роџерс, преноси Ројтерс.

Комисија за спољне послове Представничког дома САД планира за следећи месец гласање о предлогу закона који ће блокирати ТикТок у САД због забринутости за националну безбедност.

- ТикТок у власништву Бајтденса је свесно омогућио да Комунистичка партија Кине приступи подацима америчких корисника - рекла је Роџерс и додала да грађани заслужују да знају како ове радње утичу на њихову приватност и безбедност података.

Роџерс и други републикански посланици такође желе да знају какав утицај на младе имају штетни садржаји с те платформе и желе додатне детаље о потенцијалној сексуалној експлоатацији малолетника на платформи, преноси Ројтерс.

ТикТок је данас потврдио да ће Шоу Зи Чу сведочити. Апликација ТикТок, коју користи више од 100 милиона Американаца, већ три године покушава да увери Вашингтон да се не може приступити личним подацима грађана САД и њиховим садржајима, те да име не могу да манипулишу ни Комунистичка партија Кине ни било ко други под утицајем Пекинга.

Комитет владе САД за страна улагања у САД 2020. године наложио је Бајтденсу да забрани ТикТок због страха да би подаци о америчким корисницима могли бити прослеђени кинеској влади.

БОНУС ВИДЕО: ПРЕ 75 ГОДИНА УБИЈЕН ЈЕ МАХАТМА ГАНДИ: Борац против насиља и „отац нације“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.

01. 01. 2026. у 12:31

Коментари (1)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)