ПОГЛЕДАЈТЕ- НОВИ МиГ-35: Долази са комбинованом опремом из Су-30/Су-35 (ВИДЕО)

П. З. С. / bulgarianmilitary.com

15. 02. 2023. у 18:37

ПОСТАЛО је познато да ће руско ваздухопловство у наредним годинама добити велику серију модернизованих ловаца МиГ-35.

ПОГЛЕДАЈТЕ- НОВИ МиГ-35: Долази са комбинованом опремом из Су-30/Су-35 (ВИДЕО)

В.Н.


Ово су објавили ТАСС, РИА Новости и други руски медији. Они цитирају директора Уједињене авио корпорације, господина Јурија Сљусара.

Изјаве господина Сљусара стигле су током међународне изложбе ваздухопловства Аеро Индиа 2023. Русија учествује на изложби која се одржава у индијском граду Бангалору. Међутим, шеф УАЦ је нагласио да 2023. године није предвиђена испорука ловаца МиГ-35 руском ваздухопловству.

МиГ-35 припада најновијој модификацији вишенаменског ловца генерације 4++, а унапређена је и поморска верзија авиона МиГ-29К/КУБ. Односно, ова летелица је идеална за улогу ловца на носачу авиона.


АДМИРАЛ КУЗЊЕЦОВ

Вероватно ће неки од МиГ-ова 35 предвиђених за испоруку Министарству одбране бити наручени за руску морнарицу ове године. Очекује се да ће први нови модернизовани МиГ-35 ући у састав руског ваздухопловства следеће године. Претпоставља се да ће један део вишенаменског ловца бити обезбеђен за поморске снаге Руске Федерације. Тачније, МиГ-35 ће завршити на једином руском носачу авиона Адмирал Кузњецов.

Према речима шефа Уједињене бродоградње господина Алексеја Рахманова, због претходно откривених додатних кварова, носач авиона Адмирал Кузњецов неће бити спреман за испоруку флоти до првог квартала 2024. године.

 

МОДЕРНИЗОВАНИ МИГ-35

Познато је да ће модернизација МиГ-35 углавном укључивати “онборд” (компјутерско приказивање и управљање параметрима лета) опрему. Према информацијама из Микојанових извора, нова авионика и неки системи ажуриране верзије МиГ-35 биће обједињени опремом ловаца у најновијој модификацији Су-30СМ2 и Су-35СМ.
Други извор такође потврђује ову информацију. Према његовим речима, Микојан је предузео обједињавање “онборд” опреме након спајања Сухој и МиГ корпорације. Речено је да УАЦ већ неколико година активно ради у овом правцу.

Фото: ЕПА

Такође је вредно напоменути да је на маргинама авио-космичке изложбе Аеро Индиа 2023, у оквиру тендера за набавку 114 лаких ловаца Индији, УАЦ понудио индијској страни да прави ловце на бази авиона МиГ-35 у Индијској ХАЛ фабрици.

Раније је заменик директора Федералне службе за војно-техничку сарадњу Руске Федерације господин Владимир Дрожжов рекао да УАЦ већ очекује да Индија отвори тендер за набавку борбених авиона индијском ваздухопловству.


НЕМА НАРУЏБИНА

МиГ-35 Fulcrum-F није обичан ловац. Мало пажње се посвећује томе, како руска влада, тако и руски медији. Међутим, наређења нема. Прво, Египат се заинтересовао за овај борбени авион, али је накнадно купио МиГ-29М. Затим је дошло до интересовања из Индије. Опет неуспех. Незаинтересованости су допринели и конкуренти Ф-16, Ф/А-18, Eurofighter Typhoon и ЈАС 39 Грипен. Али Русија је „пуцала” у сопствени МиГ-35 – једноставно зато што није учинила довољно да покаже своје предности.

Првобитна идеја је била да Русија купи око 40 борбених авиона. МиГ-35 је био успешан када је представљен 2005. 2016. ловац је први пут полетео, а за разлику од других руских авиона, испитивања и државна процена завршени су без инцидената. Све је то довело до логичног закључка да ће Русија наручити огромне количине тог авиона. Накнадно би га куповали страни партнери. Али Русија је пропустила прилику да прикаже МиГ-35 у његовом уобичајеном светлу – супер маневарски, супер опасан и супер лаган. С друге стране, на типичан руски начин, напустила је МиГ-35 и фокусирала се на производњу Су-57 и Су-75 и уопште није јасно где ће та производња ићи.


ЗАНИМЉИВЕ ЧИЊЕНИЦЕ О МИГ-35

МиГ-35 може пратити до 30 циљева и истовремено гађати шест циљева. Америчка публикација 19fortyfive.com описала је МиГ-35 као „мождану моћ“. тј. авион се лако може интегрисати да ради аутономно са другим ваздушним платформама и ловцима руског ваздухопловства. Нешто достижно за данашње ловце пете генерације [МиГ-35 је 4++ ген].
МиГ-35 користи активни електронски скенирани низ [АЕСА] радар. Ово му даје веома јаку предност у контроли ватре и убојитости.

МиГ-35 може достићи максималну брзину од 2,25 маха. Може да лети на висинама до 65.000 стопа, а оквир авиона је дизајниран да издржи 9Г у позитивним границама и 3Г м у негативним границама. МиГ-35 покрећу два турбовентилаторска мотора Климов РД-33МК са накнадним сагоревањем.

МиГ-35 би био велики успех у Украјини. Овај ловац је савршено погодан за директно гађање тенкова, бродова и тешке артиљерије. Наоружан је вођеним и невођеним бомбама, ракетама ваздух-ваздух, ваздух-земља и високо смртоносни топ од 30 мм. МиГ-35 има интегрисану јединицу за електронско ратовање, што га чини веома погодним за напад на непријатељске системе противваздушне одбране.

Западни стручњаци дају му оцену „А“ за управљивост. Овај борац је супер маневарски. Изводи мисије под суперкритичним угловима напада без икаквих проблема уз повећан ниво одрживог и доступног г-оптерећења и висок степен скретања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

СИТУАЦИЈА ЈЕ ДРАМАТИЧНА, НАЈВАЖНИЈЕ ДА СЕ НЕ ПРЕТВОРИ У ПОТПУНО ТРАГИЧНУ Застрашујуће упозорење Марије Захарове