ПОДМОРНИЦА СА ТРИ ТОНЕ КОКАИНА ЗАПЛЕЊЕНА У ТИХОМ ОКЕАНУ: На њој пронађена два беживотна тела и две особе у лошем стању

В.Н.

15. 03. 2023. у 07:24

ПОДМОРНИЦА са два леша и скоро три тоне кокаина заплењена је у Тихом океану код обала Колумбије, саопштила је у недељу морнарица те земље.

ПОДМОРНИЦА СА ТРИ ТОНЕ КОКАИНА ЗАПЛЕЊЕНА У ТИХОМ ОКЕАНУ: На њој пронађена два беживотна тела и две особе у лошем стању

Foto: Twitter/Armada de Colombia

На пловилу су пронађена и два преживела који су били лошег здравственог стања и њима је одмах указана помоћ.

 - Лоше здравствено стање ових људи вероватно је последица удисања токсичних испарења изазваних проблемима са горивом у пловилу - саопштио је капетан Кристијан Андрес Гузман Ечевери.

Подморница дуга око 15 метара носила је око три тоне кокаина вредног 87 милиона долара.

Морнарица је саопштила да је подморница био намењена земљама Централне Америке и да је запленом више од шест милиона доза кокаина остало ван илегалног тржишта.

Спасени мушкарци, тела двоје преминулих и заплењена дрога превезени су у Тумако где су предати истражним органима, пише ЦБС Неwс.

Власти су објавиле фотографије на којима се види заплењена роба.

 - Колумбијска Морнарица ће наставити да користи све ресурсе како би зауставили трговину дроге - саопштено је.

Ове подморнице домаће израде често се користе за кријумчарење дроге у том региону. Прошле године колумбијска Морнарица је пресрела подморницу на којој су заплењене четири тоне кокаина вредног 150 милиона долара.

Овим подморницама некада преносе дрогу чак до Северне Америке. Током 2019. године америчка обалска стража на једној подморници запленила је више од пет тона кокаина чија је вредност процењена на 165 милиона долара.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО:

ПРИТИСНУЛИ ДУГМЕ ЗА САМОУНИШТЕЊЕ: Јапанци прекинули лет ракете са важним сателитом због квара

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

ОТКРИВЕНО ИДЕ ЛИ ПОВРЕЂЕНИ ЛУКА ДОНЧИЋ НА ЕВРОБАСКЕТ 2025! И долази ли уопште у Србију на меч са Јокићем и орловима...