У ИТАЛИЈИ ЗАБРАЊЕНО СИНТЕТИЧКО МЕСО: И то је прва нација без ризика од синтетичке хране
"ИТАЛИЈА је прва нација без ризика од синтетичке хране, на тај начин штитимо грађане и све оне који посећују нашу земљу", данашња је одлука италијанске Владе за одобрење Закона о забрани производње и продаје хране која је произведена у лабораторији.
Министар за пољопривреду и прехрамбени суверенитет Франческо Лолобриђида, након декрета ЕУ о коришћењу брашна и производа од инсеката где Италија није могла да направи изузетак, изражава огромно задовољство због оствареног права предострожности, заштите животне средине и јавног здравља, које предвиђа ЕУ. А мултинационалне компаније које су у својим земљама овлашћене да производе ову храну неће моћи да је продају у Италији.
Резултат усвајања овог Закона јесте велики ангажман премијерке Ђорђе Мелони јер је сакупљено око пола милиона потписа у петицији за спас италијанских столова у општинама и великој већини региона. Почело се од ризика који постоје у исхрани таквом храном, јер она није могла бити ни тестирана, то су иновативне технологије које користе веома инвазиван процес трансформације.
Министар објашњава, с обзиром на то да увек постоје интереси изнад разума, како „Закон предвиђа казне за могућне починиоце прекршаја и до 60.000 евра или одузимање 10 посто укупног годишњег промета оствареног у последњој финансијској години пре констатације прекршаја, наравно са одузимањем недозвољеног производа“.
Италија, земља изузетно здраве хране, великих контрола од њиве до трпезе, жели тако да потврди снажну вољу у заштити здравља грађана, биодиверзитет и животну средину, очување пољопривредно-прехрамбене културе која је заснована на медитеранској исхрани.
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (1)