МОСКВА МОМЕНТАЛНО ОДГОВОРИЛА ЛУКАШЕНКУ: "Специјална операција једини начин да Русија оствари циљеве"

Новости онлине

31. 03. 2023. у 12:18

СПЕЦИЈАЛНА војна операција у Украјини је сада једини начин да се остваре циљеви, рекао је новинарима Дмитриј Песков, прес-секретар руског председника.

МОСКВА МОМЕНТАЛНО ОДГОВОРИЛА ЛУКАШЕНКУ: Специјална операција једини начин да Русија оствари циљеве

Фото: Профимедиа

- Ништа се не мења у контексту Украјине. Специјална војна операција се наставља, пошто је то једини начин да се остваре циљеви који стоје пред Русијом - рекао је Песков, коментаришући предлог белоруског председника Александра Лукашенка да се успостави примирје у Украјини.

Лукашенко је данас, обраћајући се поруком народу и парламенту, предложио да се прекину непријатељства у Украјини и прогласи примирје без права на премештање опреме и наоружања са обе стране.

- Морамо да станемо сада, пре него што ескалација почне. Ризиковаћу да предложим прекид непријатељстава... да прогласимо примирје без права кретања и прегруписавања трупа са обе стране, без права на транспорт оружја, муниције и војне опреме - рекао је Лукашенко.

Према његовим речима, уколико Запад покуша да примирје искористи у своје сврхе, Русија је дужна да искористи пуну моћ војноиндустријског комплекса и војске да спречи ескалацију сукоба.

Истовремено, он је изразио огорчење поступцима украјинског председника Владимира Зеленског.

- Па какво чудо? Председник суверене земље потписује указ који се њега конкретно тиче и забрањује себи да преговара о миру. Просто је смешно - кажем вам као председник. Ако нећете да преговарате - немојте да преговарате, зашто потписујете овај декрет и засмејавате људе? Шта желите да покажете овим - истакао је белоруски лидер.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРА СА "АДМИРАЛА ГОРШКОВА" - Руска фрегата испаљује пројектиле током вежби у Индијском океану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: Ситуација је више него критична, убијају нам људе

ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: "Ситуација је више него критична, убијају нам људе"

НАЈМАЊЕ 250 руских војника налази се у Покровску, где учествују у уличним борбама и убијају украјинске војнике, посебно оператере дронова, преноси Украјинска правда позивајући се на официре из две бригаде које делују у том подручју.

25. 10. 2025. у 19:17

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (1)

ТРАНСФЕР БОМБА ЦРНО-БЕЛИХ! КК Партизан довео огромно појачање!