"У СЛУЧАЈУ РАСПОРЕЂИВАЊА СНАГА..." Прва реакција Русије на ступање Финске у НАТО
РУСИЈА ће јачати војни потенцијал на западном и северозападном правцу као одговор на чланство Финске у НАТО, изјавио је заменик министра иностраних послова Русије Александар Грушко.
Фото: Пиксабеј
- Део мера је већ објављен. Јачаћемо наш војни потенцијал на западном и северозападном правцу. У случају распоређивања снага и средстава других чланова НАТО-а на територији Финске, предузећемо допунске кораке како бисмо поуздано осигурали војну безбедност Русије - рекао је Грушко.
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг данас је изјавио да ће се Финска придружити Алијанси у року од неколико дана након одлуке Турске да ратификује њену приступницу.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ВУЛКАНА НА КАМЧАТКИ: "Безимени" избацио пепео шест километара увис
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ПУБЛИЦИСТА: Покушаји САД да ослабе Русију убрзали стварање вишеполарног света
02. 04. 2023. у 20:57
СТОЛТЕНБЕРГ ПОТВРДИО: Финска сутра улази у НАТО, биће то добар дан за безбедност
03. 04. 2023. у 14:06
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)