НИЈЕ ЛАКО ПРЕВОДИТИ ПУТИНА И СИЈА: Преводилац открио каква атмосфера влада на састанку два лидера - "Имају заиста добар однос"
РАЗГОВОРИ председника Русије и Кине, Владимира Путина и Си Ђинпинга, веома су поверљиви, рекао је Григориј Жигарков, први секретар руске амбасаде у Кини. Међутим, њихови дијалози нису лаки за превод.

Фото: Профимедиа
Према речима Жигаркова, Владимир Путин и Си Ђинпинг имају заиста добар однос.
- Највише је упадљив близак међуљудски контакт наших лидера. Њихови дијалози су пуни међусобног поштовања, поверења. Када кажемо да дипломатија лидера игра кључну улогу у руско-кинеским односима, то нису празне речи. То је тачно - објаснио је преводилац.
Ипак, према Жигаркову, превод није увек једноставан. Путин у свом говору врло често користи пословице, цитате и изреке, од којих су многе неразумљиве људима другачијег менталитета.
- Исто се може рећи и за председника Народне Републике Кине, који се често позива на класике, прелази на древни кинески - вениан - или чак измишља своје фразеологизме - истакао је он.
Председник Кине Си Ђинпинг боравио је у радној посети Русији од 20. до 22. марта. То је његово прво путовање у иностранство након што је трећи пут изабран за лидера Кине. Си је по доласку у Москву рекао да су Пекинг и Москва поуздани партнери, те да је у свету који је далеко од мирног Кина спремна да са Русијом одлучно штити међународно право.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ТРАМП НАПУСТИО СУДНИЦУ: Тренутак кад некадашњи председник САД одлази уз велике мере обезбеђења
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Жестока битка дуж железничке пруге у Бахмуту, Војници ВСУ се предају у Авдејевки (ФОТО, ВИДЕО)
11. 04. 2023. у 07:17 >> 03:39

ЧАВУШОГЛУ ОТКЛОНИО СВЕ ДИЛЕМЕ: Путин неће ићи у Анкару, нити Ердоган у Москву
10. 04. 2023. у 19:24

ШАМАР СВИМ НЕПРИЈАТЕЉИМА БЕЛОРУСИЈЕ: Шојгу најавио проширење обима сарадње
10. 04. 2023. у 12:07

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини
ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.
19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца
КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.
19. 07. 2025. у 11:16

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)