ВЕЛИКИ РУСКИ ДОГОВОР - "ВАГНЕР" ДОБИЈА ОРУЖЈЕ: Суровикин организује сарадњу с војском Русије

Novosti online

07. 05. 2023. у 12:55

ВОЂА „Вагнера“ Јевгениј Пригожин саопштио је да ће та група добити муницију и наоружање, а да ће командант Здружених снага Русије у зони специјалне војне операције, генерал Сергеј Суровикин, координисати њену сарадњу с Министарством одбране Русије.

ВЕЛИКИ РУСКИ ДОГОВОР - ВАГНЕР ДОБИЈА ОРУЖЈЕ: Суровикин организује сарадњу с војском Русије

Фото: Принтскрин/RT на русском

Вођа „Вагнера“ је изјавио да је „оркеттар“ добио борбену наредбу у којој је „музичарима“ обећано да ће добити муницију и наоружање у оној количини у којој јој је потребно за настављање борбених дејстава.

- Дају нам Суровикина као човека који ће доносити све одлуке у оквиру борбених дејстава 'Вагнера' у сарадњи с Министарством одбране - рекао је Пригожин, а преноси његова прес-служба на Телеграм каналу.

Пригожин је раније рекао да ће „Вагнер“ 10. маја повући снаге из Артјомовска (Бахмута), у којем се већ месецима воде жестоке борбе.

Према његовим речима, у Артјомовску је „Вагнеру“ дат карт бланш да борци делују онако како сами сматрају да је потребно.

- Захваљујемо нашем врховном главном команданту за помоћ и министру одбране Русије - навео је Пригожин.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Ово се дешавало у Новом Пазару када је Босна изборила пласман на Светско првенство (ВИДЕО)