ТУРИСТИ ПОТИСНУЛИ ЛОКАЛЦЕ У МАЛАГИ: Шпански град нова светска атракција
ШПАНСКИ град Малага постао је једно од најтраженијих туристичких места, толико да су туристи почели да потискују локално становништво!

FOTO: AP/Tanjug
Власници станова су почели да повећавају кирије, а у небо су отишле и цене основних животних намирница. И не само то, чак су тражили од станара да се иселе да би куће и станове могли да рентирају туристима.
- Газдарица нам је мало пре пандемије рекла да морамо да се иселимо јер су кућицу на променади уз плажу хтели да реновирају да би могли да је изнајмљују туристима - испричали су мештани.
Навала туриста на овај шпански град почела је пре годину дана. Малагу су "окупирали" и странци који су ту купили куће и станове, па су многи од њих, уз староседеоце, почели да изнајмљују своје домове туристима. Према писању медија из Малаге, тренутно у граду има више туристичких апартмана него становника. Све ово изазвало је велики револт код грађана, да неки чак планирају и да се због туриста одселе из родног града.

СКАНДАЛ: Макрону супруга ударила шамар, камера све снимила?! Огласила се Јелисејска палата (ВИДЕО)
ДОЛАЗАК француског председника Емануела Макрона у Ханој изазвао је буру на друштвеним мрежама након што је објављен снимак који приказује његову супругу Брижит како му, чини се, удара лице с обе руке у тренутку отварања врата председничког авиона. Иако је снимак прво доведен у питање, Јелисејска палата га је касније потврдила као аутентичан.
26. 05. 2025. у 09:54

ПАО КЉУЧАН ДОГОВОР У НАТО, ПРИСТАО И ОРБАН: Али све би могла да блокира држава од које нико то није очекивао
МАЛО ко је могао да предвиди да највећи изазов јединству унутар НАТО-а неће бити Орбанова Мађарска или Фицова Словачка, него ни мање, ни више него - Шпанија. Али, тако је.
26. 05. 2025. у 07:36

ЛЕПА (85) НИКАД НИЈЕ БОЛЕСНА: Открила коју намирницу никад не једе и како се најрадије храни
ЛЕГЕНДА народне музике, Лепа Лукић, поносно носи својих 85 година, а за њено добро здравствено стање и младоликост заслужни су њена ведра природа, јак имунитет и генетика коју је наследила од мајке.
26. 05. 2025. у 10:11
Коментари (0)