УКРАЈИНСКИ ПРОДОР КА БАХМУТУ: Кијев ћути о контраофанзиви - Војска напредује?
УКРАЈИНСКЕ трупе напредовале су до 1.100 метара у близини Бахмута у последња 24 сата, саопштио је данас Кијев, што би требало да је прво напредовање откада је Русија навела да је Украјина започела контраофанзиву, наводи Ројтерс.
FOTO: Tanjug/AP
Званична Москва ове недеље је саопштила да је Кијев покренуо серију напада у региону Доњецка, за које је рекла да су осујећени.
Украјински званичници нису директно одговарали на руске тврдње, иако је високи безбедносни званичник данас негирао да је почела контраофанзива ширих размера.
- Напредовали смо од 200 до 1.100 метара на различитим деловима линије фронта у правцу Бахмута током протеклог дана - навела је заменица министра одбране Хана Малиар, не наводећи друге појединости.
Украјинске трупе су, како је рекла, биле у офанзиви на том подручју неколико дана, а руске трупе су биле у дефанзиви, с циљем да задрже своје положаје.
- Наше трупе су прешле из дефанзиве у офанзиву у правцу Бахмута - рекла је Малиар.
Русија је прошлог месеца саопштила да су њене снаге заузеле Бахмут, место најдуже и најкрвавије битке од почетка рата у фебруару 2022. године, иако је Кијев рекао да је задржао мало присуство у разрушеном граду и да је напредовао по боковима.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО:
КУЉА ВОДА НА СВЕ СТРАНЕ: Снимак оштећења на брани Каховскаја
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ГЛАВНИ ГРАД БЕЗ СТАНОВНИКА: Престоница која није заживела - влада тишина, нема гужве и журбе (ВИДЕО)
НГЕРУЛМУД је један од оних градова који звуче као да припадају некој далекој легенди, а у великој мери то заиста и јесте.
18. 11. 2025. у 09:18
Коментари (0)