ШТА ЋЕ НАМ ТАКАВ ГОСТ КОЈИ БИ НАС МЕЂУНАРОДНО ИЗОЛОВАО Рјабков поручио Макрону: Ниси добродошао

Новости Онлајн

22. 06. 2023. у 13:56

ЛИДЕРИМА држава које воде непријатељску политику према Русији није место на самиту БРИКС-а у августу, изјавио је заменик руског министра спољних послова Сергеј Рјабков, коментаришући жељу француског председника Емануела Макрона да присуствује састанку шефова држава БРИКС-а у Јужној Африци у августу.

ШТА ЋЕ НАМ ТАКАВ ГОСТ КОЈИ БИ НАС МЕЂУНАРОДНО ИЗОЛОВАО Рјабков поручио Макрону: Ниси добродошао

Фото: Јутјуб/DW News/Attitude Trending

- Посао организатора је да одреди листу позваних, то је устаљена пракса. Али ништа мање важно није да томе претходе консултације свих учесника БРИКС-а. Јасно је да челници државе, која спроводи непријатељску, и за нас неприхватљиву политику, који толико наглашавају да Русију треба међународно изоловати и при том заступају став НАТО-а о наношењу такозваног стратешког пораза нама – такав лидер је неприкладан као гост на самиту БРИКС-а - рекао је Рјабков новинарима, као преносе "РИА новости".

- Ми не кријемо свој став, и саопштили смо га својим јужноафричким колегама. Надамо се да ће наша тачка гледишта бити у потпуности прихваћена - био је јасан Рјабков.

Рјабков је подсетио да се у овом тренутку разговара о критеријумима за проширење БРИКС-а и да "кандидати за улазак у организацију морају да се обавезно придржавају политике која искључује употребу једностраних санкција против било кога од активних чланова организације".

- Јасно је да, иако се дискусија о критеријумима наставља, Француска их ни на који начин не испуњава. Она иде супротном линијом - закључио је Рјабков.

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НАПУСТИЛА СКУП У ЛУКСЕМБУРГУ: Певала се песма „Дан Победе“ на руском језику (ВИДЕО)

УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НАПУСТИЛА СКУП У ЛУКСЕМБУРГУ: Певала се песма „Дан Победе“ на руском језику (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИЦА Европске комисије Урсула фон дер Лајен затекла се 9. маја у центру Луксембурга на меморијалном скупу који је организовала партија Мир д’Воллек, где су учесници певали чувену песму „Дан Победе“.

10. 05. 2025. у 11:10

ТО ЈЕ СКАНДАЛ! Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.

07. 05. 2025. у 15:26

Коментари (2)

ПОТПИСАНА САРАДЊА: Портал МаxБет Спорт нови партнер Црвене звезде