"КОНТРАОФАНЗИВА СПОРИЈА ОД ОЧЕКИВАНОГ": Амерички генерал о украјинском нападу - "Биће веома крваво"

Новости онлине

30. 06. 2023. у 19:53

МАРК Мили, шеф Здруженог генералштаба америчке војске, признао је да је контраофанзива Украјине спорија него што се очекивало.

КОНТРАОФАНЗИВА СПОРИЈА ОД ОЧЕКИВАНОГ: Амерички генерал о украјинском нападу - Биће веома крваво

Фото Танјуг/АП

Према његовом мишљењу, то ће трајати још неколико недеља и биће "веома крваво".

- Да ли се то дешава спорије него што су компјутерски прорачуни или различити људи предвиђали? Да. Рекао сам вам да ће потрајати 6 до 10 недеља, биће веома тешко и веома дуго, и веома, веома крваво. Нико овде не би требало да има илузије - рекао је у одговору на питање.

- Чињеница да иде спорије него што је предвиђено уопште ме не изненађује - додао је Мили. Он је објаснио да су "рат на папиру и прави рат две различите ствари".

БОНУС ВИДЕО: ОБУКА НА "ТЕРМИНАТОРИМА" - Вежба мобилисаних резервиста и добровољаца у Доњецку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (1)

Гласај за свој омиљени укус и сазнај да ли си у већини