ПРЕМИЈЕР ФИНСКЕ: Криза влада је дошла брже него што сам очекивао

Танјуг

03. 07. 2023. у 22:12

ПРЕМИЈЕР Финске Петери Орпо је данас, две недеље након формирања нове владе, изјавио да је влада те земље у кризи, али да је способна да функционише.

ПРЕМИЈЕР ФИНСКЕ: Криза влада је дошла брже него што сам очекивао

Фото: Пиксабеј

-Криза влада је дошла брже него што сам очекивао, рекао је Орпо у интервјуу за лист "Хелсингин саномат".

Он је данас имао састанак са председницима владајућих партија, а тема разговора је, између осталог, била и оставка министра економије Вилхелма Јунила због ранијих изјава о нацизму.

-Била је то отворена и добра дискусија, а сутра ћемо наставити расправу у влади. Постоји заједничка жеља да се спроведе наш добар програм, рекао је Орпо.

Истакао је да влада не прихвата нацизам, националсоцијализам и друге екстремистичке покрете.

-Владин програм полази од егалитарног друштва, људских права, поштовања међународних људских права, владавине права, поштовања слободе штампе и основних вредности западног либералног друштва. Рад владе је заснован на тим вредностима, а мој посао је да бринем о њима, поручио је фински премијер.

Јунила, министар економије, поднео је 30. јуна оставку после само 10 дана проведених на тој функцији.

Он је у саопштењу навео да због наставка рада владе и угледа Финске не може да настави да обавља министарску функцију на задовољавајући начин.

Министар је био принуђен да поднесе оставку јер се шалио на рачун нацистичког поздрава "Хајл Хитлер" и због тога што је био говорник на догађају који су организовале неонацистичке групе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ: Пут одрживог развоја