ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО ШТА НЕЋЕ ТОЛЕРИСАТИ: Украјина у вртлогу великих афера
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је да неће толерисати корупцију или издају у државним пословима док се Украјина бори да пронађе средства да се одбрани од, како је навео, "руских освајача".

FOTO: Tanjug/AP
Зеленски је упутио апел против корупције у свом ноћном видео-обраћању када су на видело изашла два значајна случаја – хапшења службеника за регрутацију у војсци оптуженог за масовне проневере и посланика оптуженог за сарадњу са Русијом.
Председник је прошлог месеца најавио планове за ревизију војних канцеларија за регрутовање како би покушао да елиминише корупцију.
"Дозволите ми да упозорим све чланове парламента, званичнике и све који раде као државни службеници. Када проводите дане у потрази за оружјем за земљу, када је пажња свих усмерена на то да ли има артиљерије, пројектила и дронова, осећате моралну снагу коју су наши војници дали Украјини", рекао је он.
Зеленски је, обраћајући се посланицима, рекао да више неће толерисати оне који "због неке личне користи“ одбијају да подрже законе потребне Украјини да започне своју дугу кампању за обезбеђивање чланства у ЕУ.
"Не желим више да видим таква одбијања. То нико не жели да види. Украјина нема више времена за то", поручио је Зеленски.

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)