РУСКИ НАПАДИ НА ЕНЕРГЕТСКИ СЕКТОР УКРАЈИНЕ НАСТАВИЋЕ СЕ У БЛИСКОЈ БУДУЋНОСТИ Буданов: Руска индустрија достигла врхунац моћи
НАЧЕЛНИК Главне обавештајне управе украјинског Министарства одбране Кирило Буданов изјавио је да ће се масовни руски ракетни напади на енергетски сектор Украјине наставити у блиској будућности.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Он је навео да у интервјуу за украјински јавни сервис "Суспилне" да је руска индустрија достигла врхунац своје моћи, "позицију коју и даље ужива".
- У потпуности испуњавају, а често и премашују, своје планове за производњу ракета и дронова. Производни планови се испуњавају. Ако желите да поново чујете, поновићу. Нажалост, испуњавају се - одговорио је Буданов на питање о прогнозама које се конкретно тичу наставка масовних ракетних и беспилотних напада на Украјину.
Он је оценио да су изјаве руског и белоруског руководства у вези са премештањем ракетног система "орешник" у Белорусију покушаји застрашивања.
- Ово су демонстративне акције. Руководство Белорусије и Руске Федерације то ради на најдемонстративнији могући начин.Ово је нуклеарно одвраћање, тако се то зове. Одвраћање – то је кључна фраза - нагласио је Буданов.
Према његовим речима, Русија ће 2026. године покушати да преузме потпуну контролу над Доњецком и Запороском облашћу.
- Планови Русије су јасно оцртани: „покушај преузимања пуне контроле над Доњецком облашћу, максимално напредовање у Дњепропетровској области и наставак операција у Запорошкој и Херсонској области. То су главни циљеви, заједно са повећањем величине санитарних (или тампон) зона дуж границе. У основи, циљеви за 2026. годину су Донбас и Запорошка област - рекао је он, додајући да је освајање целе Запорошке области сан Руса.
Буданов је такође рекао да је руски план мобилизације за ову годину предвиђао регрутовање 403.000 људи.
- Толико су, ако се не варам, сакупили до 2. децембра. То значи да ће испунити свој план за око 103 одсто. План за 2026. годину је 409.000 - рекао је он, напомињући да је Русија "до овог тренутка свих ових година испуњавала своје планове мобилизације".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Ђедовић Хандановић: У току су преговори руске стране са мађарским МОЛ-ом о продаји НИС-а
Препоручујемо
"ТАКО МАМЕ ЉУДЕ У ВОЈСКУ": Буданов објаснио прекорачење плана руске мобилизације
26. 12. 2025. у 22:30
ПОЧИЊЕ СУКОБ ЗА ВЛАСТ У УКРАЈИНИ Крај је близу? Обавештајци у клинчу са војском
24. 12. 2025. у 23:22
"ВОЈНИЦИ ЕУ НЕМАЈУ ШТА ДА ТРАЖЕ У УКРАЈИНИ" Рогов: Ако крену, нека понесу белу заставу
27. 12. 2025. у 19:09
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)