ПРВЕ ФОТОГРАФИЈЕ СРПСКИХ ХЕРОЈА ИЗ ПЛАМЕНА НА РОДОСУ "Ту смо да дамо свој максимум" (ФОТО)
ПРИПАДНИЦИ Сектора за ванредне ситуације, Министарства унутрашњих послова, њих 38, са 14 возила налази се на територији града Волоса у месту Неа Анхиалос, где помажу грчким колегама у гашењу десетодневног пожара.
Фото: Принтскрин/Фејсбук/МУП
Они су објавили прве фотографије са изузетног захтевног и тешког подручја на ком делују.
- Ту смо да дамо максимум и помогнемо грчким пријатељима у гашењу пожара - написано је у објави.
Захвалност грчких ватрогасаца
- Трудимо се са браћом Србима у тешком подручју Волоса. Поподне завршавамо, 35 сати заредом будни, али увек је осмех потребан јер морал мора остати нетакнут, без обзира на све. И настављамо даље - стоји у опису објаве једног од грчких ватрогасаца.
Раније је објављено да је, на основу договора председника Србије и грчког премијера, а по налогу министра унутрашњих послова Братислава Гашића, Сектор за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова упутио ватрогасно-спасилачки тим од 38 чланова у Грчку као помоћ тамошњим колегама у борби против огромних пожара.
Међу њима је 36 ватрогасаца-спасилаца и два припадника медицинског тима који су тамо и ради безбедности српских припадника, али и за случај да је потребно пружити помоћ локалном становништву у Грчкој.
У пожарима широм Грчке, које појачавају јаки ветрови и температура виша од 40 степени Целзијуса, настрадало је укупно пет особа.
БОНУС ВИДЕО: ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА НА РОДОСУ - Ватра "гута" све пред собом
Препоручујемо
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)