АфД ЈАЧА, ЦДУ ОДБИЈА САРАДЊУ: Огласио се лидер немачке опозиције
ГЛАВНИ лидер немачке опозиције Фридрих Мерц одбацио је данас могућност било какве сарадње са крајње десничарском странком Алтернатива за Немачку (АфД).

Фото: Профимедиа/Илустрација
Мерц, који је председник Хришћанско-демократске уније (ЦДУ), рекао је за немачку телевизију АРД да постоји већина без АфД.
Мерц је у јулу након реакције из редова ЦДУ променио став да је могућа сарадња са АфД на локалном нивоу, пренео је Ројтерс.
Националистичка, антиимигрантска АфД основана је пре једне деценије, а недавно је достигла нову максималну подршку према истраживањима јавног мњења.
АфД тренутно води у анкетама у Бранденбургу, Саксонији и Тирингији, а у све три немачке савезне државе избори ће бити одржани следеће године.
Мерц је позвао на заокрет у миграционој политици, предлажући промену политике азила и крај отворених граница, барем привремено.
БОНУС ВИДЕО: НОВОСТИ У "ВАТИКАНУ" Папа се обраћа верницима - Нисмо сами на животном путу
Препоручујемо

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви
ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.
30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

РЕЦЕПТ ИМА 3 МИЛИОНА ПРЕГЛЕДА: Ову питу од јабука из 1894. године некада су сматрали најбољим слаткишем на свету!
УПРКОС томе што им нису били доступни миксери и разни састојци који нас данас чекају на сваком кораку, у прошлости су се људи довијали и успевали да припреме сласне десерте који се памте и данас.
03. 06. 2025. у 13:25
Коментари (1)