КИНЕСКА АМБАСАДА У САД: Кинеско-амерички економски односи пролазе кроз тежак период

Танјуг

06. 09. 2023. у 00:11

ТРГОВИНСКИ и економски односи Кине и САД пролазе кроз „тежак период“, изјавио је данас Лиу Пенгју, портпарол кинеске амбасаде у Вашингтону.

КИНЕСКА АМБАСАДА У САД: Кинеско-амерички економски односи пролазе кроз тежак период

Foto: Printskrin

-Сада су економска сарадња и трговина између две земље у тешком положају... Разлози укључују трговинске тарифе, једностране санкције, пооштравање извозне контроле и нова ограничења прилива билатералних инвестиција, рекао је дипломата на брифингу, преносе РИА Новости.

По први пут у последњих 15 година, Кина није највећи извор америчког увоза, рекао је он, додајући да кинеске инвестиције у америчку економију, које су достигле врхунац 2016, настављају да континуирано опадају.

Истовремено, портпарол амбасаде је прецизирао да Кина и САД и даље остају кључни трговински партнери.

Како подсећа руска агенција, министарка трговине САД Ђина Рајмондо недавно је посетила Кину.

Две земље „тесно се такмиче” једна са другом, али се таквим ривалством мора управљати, јер сукоб страна није никоме у интересу, рекла је Рајмондо током посете.

Током њеног путовања, Вашингтон и Пекинг су се договорили да оснују посебну радну групу за решавање трговинских и економских питања.

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.

26. 04. 2026. у 13:30

Коментари (0)

НБА лига избацује Србина?! Шок вести стигле из седишта НБА лиге у Денвер, Никола Јокић и Нагетси стрепе!