ОБЕЋАЊЕ ЛОНДОНА: Подржаваћемо Украјину годинама, ако буде потребно

Novosti online

23. 09. 2023. у 16:00

ВЕЛИКА Британија ће, ако буде потребно, подржавати Украјину „годинама“ у њеној конфронтацији са Русијом, рекао је заменик премијера Уједињеног Краљевства Оливер Дауден током говора на Генералној скупштини УН.

ОБЕЋАЊЕ ЛОНДОНА: Подржаваћемо Украјину годинама, ако буде потребно

Г.Чворовић

Начелник британског генералштаба Патрик Сандерс рекао је раније у септембру да Британија обучава 30-40 одсто украјинских „добровољаца“.

Бивши британски премијер Борис Џонсон је више пута изјављивао потребу за јачањем војне помоћи Украјини. Тако је у јануару позвао Европљане да испоруче тенкове у Кијев, у фебруару да пребаце америчке авионе и артиљерију великог домета, а шефа британске владе Ришију Сунака да пошаље војне авионе Украјини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (0)

КАКО ДОНАЛД ТРАМП ЗОВЕ МЕЛАНИЈУ КАДА НИКО НЕ ГЛЕДА: Надимак открива да су далеко од развода!