"КИНА СПРЕМНА ДА САРАЂУЈЕ СА САД" Си: Морамо заједно одговорити на глобалне изазове
25. 10. 2023. у 09:19
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг изјавио је данас да је Кина спремна да сарађује са САД, без обзира на међусобне разлике, да би две земље заједно одговориле на глобалне изазове, објавили су кинески државни медији.
Повезане вести
"КИНА И САД ТРЕБА ДА ОДРЖЕ ЗАМАХ У ОДНОСИМА" Си послао важну поруку након разговора са Трампом
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг изјавио је данас да Кина и Сједињене Америчке Државе треба да одрже замах у односима и да наставе да се крећу у правом смеру на основу једнакости, поштовања и узајамне користи.
24. 11. 2025. у 21:16
ТРАМП У АПРИЛУ СТИЖЕ У КИНУ? Си упутио отворени позив америчком председнику, али то није све
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп саопштио је да је разговарао телефоном са кинеским председником Си Ђинпингом, између осталог, о питањима везаним за Русију и Украјину.
24. 11. 2025. у 19:44
Брод
КИНА и САД треба да буду партнери и пријатељи. То је оно што нас је историја научила и што је потребно. С обзиром на наше различите националне услове, не слажемо се увек и нормално је да се две водеће економије света понекад не слажу. Суочени са ветровима, таласима и изазовима, требало би да останемо на правом курсу, да се крећемо кроз сложен пејзаж и да обезбедимо стабилну пловидбу џиновског брода односа Кине и САД. Спреман сам да наставим да радим са вама како бисмо изградили чврст темељ за односе Кине и САД и створили здраву атмосферу за развој обе земље.
01. 11. 2025. у 07:00
"САСТАНАК СА СИЈЕМ ВИШЕ НЕМА СМИСЛА": Трамп оштро реаговао на "непријатељске акције Кине"
ТРАМП је истакао да његов планирани састанак са Си Ђинпингом на самиту АПЕЦ-а више нема смисла због „непријатељских акција Кине“.
10. 10. 2025. у 17:48
Најновије из рубрике
ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛИ РУСИ: Користили смо и "орешник" у масовном удару на Украјину, ево шта је погођено
РАКЕТЕ "орешник" коришћене су током масовног удара на критичне циљеве у Украјини 9. јануара, саопштило је руско Министарство одбране.
09. 01. 2026. у 07:12
УМЕСТО БОЖИЋА ДАН ПРОГРАМЕРА?! Ко слави Христово рођење 7. јануара прети му оптужница
АДМИНИСТРАТИВНОМ одлуком украјинске власти су одлучиле да ће православни Божић славити 25. децембра, а не 7. јануара, не питајући ни народ ни вернике, као и свештенство канонске православне цркве. А сада ће, поврх тога, званично уместо Божића 7. јануара славити у Украјини дан програмера.
09. 01. 2026. у 06:50
ПОГЛЕДАЈТЕ - ДРУГИ „ОРЕШНИК“ ПОГОДИО МЕТУ Полетели и кинџали: Уништен циљ код Лавова, Кијев засут дроновима (ВИДЕО)
ТОКОМ ноћи појавили су се први извештаји о новом таласу напада на циљеве под контролом власти у Кијеву, са посебним фокусом на западни део земље.
09. 01. 2026. у 06:15
ОРЕШНИК ПОГОДИО КИЈЕВ? Украјинци тврде да су Руси употребили најновију ракету, експлозије потресају и Лавов (МАПА)
УКРАЈИНСКа електронска мапа ваздушних узбуна у вечерњим сатима 8. јануара готово је у потпуности обојена у црвено.
08. 01. 2026. у 23:26
ИТАЛИЈА ПРЕТЕКЛА ЈАПАН У ИЗВОЗУ: Апенинско полуострво се са седмог места попело на четврто по извозу
ИТАЛИЈА је постала четврта највећа извозна сила на свету. Достигла је историјску прекретницу, пошто је за 10 година са седмог стигла на четврто место у свету, иза Кине, САД и Немачке, а испред Јапана, земље која је деценијама сматрана једном од главних индустријских сила.
08. 01. 2026. у 23:11
Коментари (0)