УКРАЈИНА ОТВАРА ПРИСТУПНЕ ПРЕГОВОРЕ СА ЕУ: Европска комисија дала препоруку
ЕВРОПСКА комисија препоручила је отварање преговора о приступању са Украјином и Молдавијом.
Фото АП
Да би постала члан Уније, Украјина мора да заврши преговоре о економској, политичкој и културној реформи.
Комисија је донела препоруку на основу процене напретка Кијева и Кишињева у процесу реформи.
- Рок приступања Украјине ЕУ зависи од реформи и принципа додељивања чланства по заслугама - рекла је Фон дер Лајенова.
Истовремено, Европска комисија је препоручила да се Грузији да статус кандидата за чланство у Унији уз испуњавање низа услова, укључујући усклађивање спољне политике са Бриселом.
Формална одлука о почетку преговора биће на агенди самита ЕУ 14. и 15. децембра. Одлука мора бити донета једногласно.
(Спутњик)
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
РУСКЕ ВОЈНИКЕ ОД СМРТИ СПАСИЛА - СВИЊА: Погледајте драматичан снимак са украјинског ратишта (ВИДЕО)
ДВА руска војника су спасена од дизања у ваздух након што је свиња стала на противпешадијску мину коју су оставиле украјинске трупе у повлачењу.
21. 11. 2025. у 20:45
Коментари (6)