УБИЈЕНО 48 НОВИНАРА: Страдали извештачи у сукобу Израела и Хамаса

Најмање 48 новинара и запослених у медијима је убијено од почетка рата између Израела и Хамаса, на основу података које је саопштио Комитет за заштиту новинара.

УБИЈЕНО 48 НОВИНАРА: Страдали извештачи у сукобу Израела и Хамаса

Фото Tanjug/AP

Најсмртоноснији је био 7. октобар, са шесторо убијених, а други по смртности 18. новембар, са петоро страдалих.

Међу жртвама, 43 су Палестинци, четворо Израелци, док је једна либански држављанин.

Истовремено, деветоро новинара је повређено, троје се воде као нестали, док је тринаесторо ухапшено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

УЗ ОВАЈ КРЕДИТНИ КАЛКУЛАТОР ЛАКО ИЗРАЧУНАЈТЕ РАТУ КРЕДИТА И УКУПАН ИЗНОС ЗА ОТПЛАТУ