КИМ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Лидер Северне Кореје наложио оружаним снагама да убрзају припреме за рат са САД
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Ун наредио је војсци, индустрији муниције и сектору нуклеарног наоружања, да убрзају ратне припреме за супротстављање "невиђеним конфронтационим потезима САД", пренели су државни медији Северне Кореје.

Фото Танјуг/АП
Девети пленарни састанак Осмог централног комитета Радничке партије Кореје почео је у уторак, да би завршио годину у којој је изоловани Север унео нуклеарну политику у свој Устав, лансирао шпијунски сателит и испалио нову интерконтиненталну балистичку ракету, навео је Ројтерс.
Ким је нагласио да ће Северна Кореја наставити сарадњу с "антиимперијалистичким државама", укључујући и Русију, док Вашингтон оптужује Пјонгјанг да обезбеђује оружје које Русији помаже у сукобу у Украјини, преноси Ројтерс.
Лидер Северне Кореје је изложио и економске циљеве за наредну годину, називајући је "одлучујућом годином" за постизање петогодишњег развојног плана земље.
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо

У ШПАНИЈИ: Ухапшен човек кога траже САД због севернокорејске крипто завере
02. 12. 2023. у 00:10

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: САД и ЕУ "пуштају Кијев низ воду" - Припремају Украјину на територијалне уступке Москви
27. 12. 2023. у 19:05 >> 19:26

ТО БИ БИЛА КАТАКЛИЗМА ЗА ДОЛАР: Амерички нобеловац о последицама отимања руске имовине
26. 12. 2023. у 23:31

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)